נמלי התעופה המרכזיים בלונדון - נהגוס

by נהגוס - הנהג שלך בלונדון
2 שנים ago
57 Views

נמל התעופה לונדון הית'רו

נמל התעופה לונדון הית'רו (באנגלית: London Heathrow Airport), הנקרא לרוב בקיצור "הית'רו", הוא נמל תעופה בריטי, הממוקם ברובע הילינגדון בלונדון, 24 ק"מ מערבית למרכז העיר. זהו נמל התעופה העמוס ביותר באירופה, ונכון לשנת 2011 הוא הראשון בעולם במספר הנוסעים בטיסות בינלאומיות והשלישי בכמות כלל הנוסעים הטסים בו בשנה. ב-2012 היו בו 469,335 המראות ונחיתות ועברו בו 70,037,417 נוסעים.


Gatwick Airport לונדוןנמל התעופה לונדון גטוויק

נמל התעופה לונדון גטוויק (באנגלית: London Gatwick Airport), הוא שדה תעופה השני העמוס ביותר בבריטניה. נמל זה הוא נמל התעופה החד מסלולי העמוס ביותר בעולם. הנמל שוכן 45 ק"מ דרומית ללונדון. נמל התעופה גטוויק נפתח בשנת 1928, וקיבל את שמו ממסלול מירוצי הסוסים שנבנה במקום ב-1891. בנמל שני טרמינלים – הצפוני והדרומי. קו רכבת קלה בחינם באורך של 1.2 ק"מ מקשר ביניהם 24 שעות בתדירות של כל 2 דקות. נמל התעופה משמש כנמל הבית של חברת התעופה הזולה איזי ג'ט. בשנת 2009 הוגדר גטוויק כ-2 בגודלו מנמלי התעופה בבריטניה. נמל התעופה ידוע במסי הנמל הנמוכים שבו ועל כן רבות חברות התעופה המוזלות הנוחתות בנמל.

  • חברת התעופה איזיג'ט מפעילה מנמל זה 3 טיסות שבועיות לתל אביב.

נמל התעופה לונדון לוטון


נמל התעופה לונדון לוטון (באנגלית: London Luton Airport) שנקרא בעבר "נמל התעופה הבינלאומי לוטון", הוא נמל תעופה הממוקם כ-2.8 ק"מ מזרחית למרכז העיר לוטון ברובע בדפורדשייר, וכ-56 ק"מ ממרכז העיר לונדון, בירת אנגליה. כיום הוא משמש בעיקר טיסות לואו קוסט אך גם כמה טיסות רגילות.

נמל התעופה הוא הבסיס של חברת הלואו-קוסט איזיג'ט ועל אדמתו נמצאים גם משרדי החברה הראשיים, הממוקמים בתוך מבנה ששימש בעבר כהאנגר למטוסים.

אל על מפעילה 9 טיסות שבועיות בין תל אביב ללוטון במשך כל השנה, ואיזיג'ט מפעילה 11 טיסות שבועיות בקו זה. החל מדצמבר 2015, חברת מונארך איירליינס מפעילה 3 טיסות שבועיות לתל אביב וטיסה שבועית אחת לעובדה (30 ק"מ מאילת) מנמל תעופה זה.

* המידע מאתר ויקיפדיה

נהגוס הוא הנהג שלכם בעיר לונדון. אנו ניקח אתכם מכל נמל תעופה לרוב חלקי העיר ובחזרה, במהירות, בנוחות וביעילות, בנסיעה פרטית או בשאטל לפרטים היכנס: נהגוס – הסעות בלונדון

נמלי התעופה המרכזיים בלונדון
5 (100%) 1 vote
תגיות: , , , , , , , , , ,