איזו חשיבות יש לבחירת סוג הרכב לצורך הסעות? | נהגוס בלוג

by נהגוס ניהול אתר
3 שנים ago
2017 Views

אומנם המאמר הבא יוכל לסייע הרבה לאלו ששוקלים להקים חברת הסעות, אך מעבר לכך, גם לכם כלקוחות יש מה להרוויח מהבנת השיקולים שמאחורי בחירות סוג הרכב לצורך הסעות. הסיבה העיקרית שחשוב שתבינו מעט בנושא, היא שכאשר תדעו מה השיקולים שמאחורי בחירת סוג הרכב, תוכלו להבין כי מעבר לעובדה שחברות הסעים רוצות להרוויח כסף, הן בעצם מספקות שירות ועניין הבטיחות הוא אחד השיקולים המרכזיים ביותר שעומדים אל מול עיניהם.

מעט על עולם רכבי ההסעות

רכב הסעות מומלץ.עולם הרכב הוא אולי אחד מהדינמיים ביותר שקיימים. בכל שנה יוצאים עשרות דגמי רכבים חדשים לשוק, שכל אחד מהם מציע פיצ'רים שונים שיכולים לסייע לנהג בחברת הסעות. לפני שנתחיל לדבר על סוגי הרכבים המשמשים להסעות, חשוב שנבין מה היא מטרת ההסעה. לא כל רכבי ההסעות יענו על אותן הדרישות ויש רכבים שנחשבים למומלצים מאוד בעבור הסעות בתוך העיר אך פחות יהיו מומלצים בעבור הסעות משדה התעופה למלון.
ברכבי הסעות חשוב מאוד לנסות ולהביא פתרון לכמה שיותר נוסעים, וחשוב מאוד שהרכב יהיה נגיש בעבור בעלי מוגבלויות. הנגשה של הרכב לא מחייבת הוצאה כספית יקרה וגם לא בהכרח מחייבת רכבים עצומים ורחבים. לפעמים כל מה שצריך לוודא זה שברכב תהיה רמפה לנכים וזה כבר יפתור בעיות רבות.

בעבר היה נהוג כי רכב הסעות צריך להיות או פונקציונלי (מיניבוס) או מפואר (לימוזינה). בעולם שלנו היום, חברות הרכב מאפשרות לאחד בין האלמנטים הללו ולכן נראה כי מרבית החברות המציעות שרותי הסעה בוחרות ברכבים גדולים ונוחים. כאלו אשר יאפשרו להם להעניק שירות לכמה שיותר אנשים, בצורה הטובה והנעימה ביותר. זו הסיבה העיקרית שהרבה חברות בוחרות ברכבים מסחריים או בגרסאות מיני של רכבים כאלו.

מה כבר יכול להיות ברכב אחד שאין ברכב אחר?

כמו שאמרנו בחלק הקודם, יש היום יותר סוגי רכבים משאפשר לדמיין. אבל לכל רכב שמיוצר יש מטרה מסוימת וקהל יעד אשר בעבורו החברה מייצרת את הרכב. למשל רכבי סמארט לא יתאימו לשמש כרכבי הסעה מפאת קוטנם. אבל גם אם נוציא מהמשוואה רכבי בוטיק או רכבים ספציפיים מאוד, נראה כי בבחירת רכב שישמש כרכב הסעות יש לנו כמה אלמנטים שחשוב מאוד לוודא שקיימים ברכב.

הדברים הראשונים ביותר הם כמובן בטיחות ונוחות הנוסעים, אנחנו רוצים לבחור ברכב שיאפשר לנוסעים להירגע ולהתפנק במהלך הנסיעה. בדרך כלל רכבי הסעות משמשים לנסיעות בינוניות עד ארוכות, בהן יש לאפשר לנוסעים להתרווח ואף לנוח. הבטיחות היא כמובן פקטור שאין לוותר עליו, מידת התחזוקה הנדרשת לרכב כדי לשמור על הבטיחות של הנוסעים היא אלמנט מהותי בבחירת הרכב. מובן שמעבר לרכב עצמו יש להצטייד באביזרים בטיחותיים נוספים כמו בוסטר או כיסא תינוק.

לאחר שהבטחנו את הבטיחות והנוחות אפשר להמשיך ולהתייחס לאלמנטים הכלכליים. בדקו את כמות צריכה הדלק של הרכב כדי לוודא שלא מדובר ברכב שזולל דלק, וודאו כי ברכב קיימים פינוקים כמו שקעי הטענה או כיסוי חלונות. ומעל הכול בדקו האם רישיון הנהיגה שלכם מתאים למספר הנוסעים שהרכב יכול להכיל.

Rate this post