האם משתלם לשכור רכב לטיול? - נהגוס - שרות הסעות בלונדון

by נהגוס ניהול אתר
5 שנים ago
2795 Views

השכרת רכב בארץ – האם כדאי?

לרוב משקי הבית בישראל יש לפחות רכב אחד, במקרים רבים כשמדובר במשפחות עם ילדים אז יש רכב לכל אחד מההורים. יש משפחות שיכולות להרשות לעצמן להחזיק יותר משני כלי רכב, במידה והילדים הגיעו לגיל בו הם יכולים לנהוג בעצמם.
אך יש לא מעט ישראלים שמסיבות כאלה ואחרות, בוחרים שלא לרכוש רכב ולא להחזיק רכב בכלל. בין אם זה מסיבות כלכליות ובין אם זה מסיבות אחרות. הנחה שאפשר להסתדר גם בלי. הם משתמשים בתחבורה ציבורית, אופניים, וכשהם צריכים אז הם שוכרים רכב. שירות זה פתוח כמובן לכולם, גם למי שיש רכב משלו אך הוא איננו רוצה להשתמש בו במקרים מסוימים.

השאלה שאנחנו נבחן היא, האם בכל מקום משתלם לפנות לסוכנות השכרת רכב. אם יש לנו רכב אז עומדת לרשותנו האופציה האם להשתמש בו או לבחור באפשרויות אחרות, כגון תחבורה ציבורית או השכרה של רכב מסוכנות מקומית. אך אם אין לנו רכב, אנחנו נשאל את עצמנו, האם זה נכון עבורנו לשכור רכב או שמא להשתמש באפשרויות אחרות.

השכרת רכב לונדון

צריך להדגיש, השכרת רכב היום היא אופציה הרבה יותר פשוטה, נוחה וזמינה לעומת מה שהיה בעבר. כיום יש יותר חברות, קטלוג הרכבים הוא הרבה יותר גדול, שלא נדבר על זה שמרבית החברות מחזיקות סניפים בערים וביישובים שונים, לא רק בערים מרכזיות ולא רק בערי תיירות, אלא גם ביישובים קטנים ובינוניים, ערים בפריפריה לא לצורך שימוש של תיירים אלא לצורך של תושבים מקומיים ואחרים.

מתי ואיפה משתלם לשכור רכב?

אנחנו נחלק את התשובה לשאלות אלה למספר חלקים, בהתאם לעניין.

למשל, אם אנחנו מתגוררים ביישוב מסוים ורוצים לצאת ממנו, בין אם זה בסופי שבוע או חגים ובין אם זה במהלך השבוע, אז אם אין לנו ברירה, יהיה נכון יותר לשכור רכב ולא להשתמש באמצעים אחרים. הן בגלל הנוחות והזמן. המרחק מכתיב במובן מסוים את הצורך בכך.

מצד שני, אם אנחנו רוצים לשכור רכב לשימוש בתוך יישוב מסוים, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו עד כמה זה כדאי מבחינה כלכלית, עד כמה זה חסכוני עבורנו, למשל, מבחינת לוח הזמנים שלנו ומבחינות אחרות. אנחנו לא נרצה לבזבז זמן על הכביש, בפקקים, בחיפוש אחר חנייה, ועוד לשלם על זה, אם אנחנו יכולים להשתמש באופציות אחרות, אשר ייתכן והן פחות נוחות, אך הרבה יותר חסכוניות והרבה יותר אפקטיביות עבורנו.

נקודה נוספת שאנחנו נבחן היא, למשך כמה זמן אנחנו שוכרים את הרכב ומה אופי השימוש שנעשה בו. יש מקרים בהם אנחנו לא יכולים להימנע ונהיה חייבים להשתמש ברכב שכור, גם אם אנחנו חושבים שקיימת אופציה אחרת זולה יותר, ייתכן והיא פשוט לא אפשרית עבור הצרכים שלנו.