כל כמה זמן מחליפים מצבר ברכב הסעות | נהגוס הסעות לונדון

by נהגוס ניהול אתר
6 שנים ago
1744 Views

חברת הסעות רצינית שמתחייבת לספק שירות אמין, בדיוק במועד שנקבע, נדרשת כמובן להקפיד על תחזוקה מושלמת של כל כלי הרכב שלה. אחד המרכיבים המרכזיים בתחזוקה הוא החלפת המצבר עוד לפני שהוא שובק חיים, כך שלא ייווצר מצב שבו נהג הסעות צריך לצאת לדרך והרכב לא מניע. הטיפים הבאים יעזרו גם לכם להימנע ממצבים לא נעימים אלה ולדעת בדיוק מתי כדאי להחליף מצבר לרכב הסעות.

סימנים מקדימים

מתי מחליפים מצבר ברכב הסעיםה

ישנם מספר סימנים מקדימים לכך שהגיע הזמן להחליף את המצבר של רכב ההסעות, עוד לפני שמגיעים למצב שבו מסובבים את המפתח בסוויץ' ושום דבר לא קורה.

סימן אחד מובהק במיוחד הוא היחלשות המזגן או התעמעמות האורות. גם כשמערכת הסאונד מאבדת מעוצמתה הסיבה לכך יכולה להיות בעיה במצבר. בכל מקרה כזה חשוב לא להתעלם מהאזהרה ולהגיע מיד למוסך מקצועי שיאבחן את התקלה בוודאות.

עוד נורית אזהרה להיחלשות המצבר היא בלוח השעונים עצמו: אם יש נוריות שמתחילות להבהב, או שהן חלשות מהרגיל, ייתכן שהמזגן כבר לקראת סוף חייו. שימו לב: ישנה כמובן גם נורית עם האיור המקובל למצבר, מלבן שמצידו האחד הסימן "+" ומצידו השני הסימן "-". כשנורית זו דולקת, הפירוש הוא מצבר לא תקין או אלטרנטור שלא עובד. לפני שמבצעים החלפת מצבר לרכב במקרה כזה, חשוב להגיע למוסך כדי לבחון האם הבעיה היא באלטרנטור או במצבר.

תוחלת חיים מקובלת של מצבר

מצברים איכותיים עובדים בין 3 ל-4 שנים עד שהם כבר לא יכולים יותר להניע את הרכב. כשרכב ההסעות נמצא בשימוש אינטנסיבי – ובמקרים רבים רכבים מהסוג הזה אכן מבלים שעות רבות בכבישים וכל המרכיבים שלהם נדרשים למאמץ גדול מהרגיל – מומלץ כבר אחרי 3 שנים להתחיל להתעניין באפשרויות השונות של מצברים לרכב. בדרך זו תוכלו גם להקדים תרופה למכה וגם למצוא מבצעים משתלמים.

בדיקות תקופתיות

הבדיקות התקופתיות מאפשרות לנהגים לבצע את עבודתם בראש שקט. בזכות הקפדה על שגרת הבדיקות אפשר גם להבטיח ללקוחות שנוסעים ברכב שהם בטוחים לחלוטין – להבטיח ולקיים. בנוסף, בזכות התחזוקה הנכונה ניתן לזהות מראש כל כשל באלטרנטור או בסטרטר, שני רכיבים שחייבים להיות תקינים כדי שאפשר יהיה להשתמש במצבר בלי בעיה.

איך לבחור נכון מצבר לרכב שמשמש להסעות?

כשמגיע הזמן לבחור מצבר חדש לרכב הסעות הפרמטר הראשון הוא התאמה לדגם הספציפי. כדאי לזכור שלמשל לאוטובוסים ולמיניבוסים נדרשת עוצמה גבוהה יותר בהשוואה לרכב פרטי. המלצה נוספת היא להעדיף מותגים כמו וולטה, ורטה, שנפ ובוש – המצברים שלהם מתאפיינים באמינות רבה, ולכן תורמים לשקט הנפשי של הנהג.

בחירה נכונה של מצבר איכותי אולי כרוכה בהוצאה מעט גבוהה יותר, אבל היא מבטיחה שהפעם הבאה שתשאלו את עצמכם האם הגיע הזמן להחליף את המצבר תהיה רק בעוד זמן רב – כך שבסופו של דבר היא מספקת את יחס העלות-תועלת המשתלם ביותר.