הכול על החלפת שטרות פאונד ישנים - נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
12 חודשים ago
5824 Views

המטבעות והשטרות באנגליה עוברים תהליך של מודרניזציה וכחלק מהתהליך משנים את חומרי הגלם שמהם מיוצרים השטרות. על כך יש להוסיף את מות המלכה והכתרתו של המלך צ'ארלס השלישי שאמורים בתורם להוביל לעוד שינויים בשטרות ובמטבעות של הממלכה המאוחדת. במאמר זה אנחנו רוצים להביא בפניכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת בנוגע להחלפת שטרות פאונד ישנים.

לפני שנתחיל חשוב לנו להגיד משהו אחד – הבנק המרכזי באנגליה הכריז כבר בצורה פומבית וברורה שכל השטרות הרשמיים שהודפסו אי פעם יישארו תמיד שווים את הערך הנקוב עליהם. ההבדל היחידי בין שטרות הפאונד הישנים לבין שטרות הפאונד החדשים הוא בכך שחנויות ובתי עסק לא מקבלים את השטרות, אבל הבנקים עדיין מכבדים אותם.

מה זה אומר בכלל שטרות הפאונד הישנים?

הבנק המרכזי בבריטניה עומל בשנים האחרונות על שינוי של כל שטרות הפאונד בממלכה כדי להפוך אותם למודרניים יותר, ובעיקר כדי למנוע תופעה של זיופים. השינוי העיקרי הוא בכך שבמקום להשתמש בנייר מיוחד, מחליפים את השטרות לחומר פלסטי מיוחד שבו משלבים עוד כל מיני טכנולוגיות חדישות לאבטחה. השטרות של £5 ו – £10 הוחלפו כבר והם לא בשימוש מאז ה – 5 במאי 2017, וממש לאחרונה בספטמבר 2022 הופסק השימוש בשטרות הישנים של £20 ו – £50.

אלו הן כמה עובדות שכדאי לדעת על שטרות הפאונד שיחליפו את השטרות הישנים בלונדון:

  • הפלסטיק שממנו עשויים השטרות חלק יותר וחזק יותר מהשטרות הישנים.
  • ייצור השטרות החדשים מזהם ב – 16% פחות מאשר ייצור השטרות הישנים.
  • השטרות מצופים בחומר ייחודי שמונע לכלוך ולחות.
  • השטרות יכולים לעמוד בטמפרטורות קיצוניות.
  • השטרות החדשים נחשבים לבטיחותיים ביותר בעולם.

איך אדע האם יש לי בבית שטרות פאונד ישנים?

שני הדברים הבולטים ביותר בשטרות הישנים לעומת השטרות החדשים זה התחושה שלהם והגודל שלהם. אמרנו קודם לכן שהשטרות החדשים חלקים הרבה יותר מהשטרות הישנים, אך כמו כן הם גם קטנים יותר מהשטרות הישנים. אבל הדרך הטובה ביותר לדעת אם יש לכם שטרות ישנים בבית שכבר לא נמצאים במחזור באנגליה היא פשוט להסתכל על התמונות ולהשוות.

אלו השטרות הישנים:

שטרות פאונד ישנים 5
שטרות פאונד ישנים 10
שטרות פאונד ישנים 50
שטרות פאונד ישנים 20

אלו השטרות החדשים:

אחורה שטרות פאונד חדשים 50 חזית שטרות פאונד חדשים 50

אחורה שטרות פאונד חדשים 20 חזית שטרות פאונד ישנים 20

אחורה שטרות פאונד חדשים 10 חזית שטרות פאונד חדשים 10

אחורה שטרות פאונד חדשים 5 חזית שטרות פאונד חדשים 5

לפרטים נוספים על אמצעי האבטחה של השטרות החדשים ועוד מידע טכני על השטרות, אתם מוזמנים להיכנס לאתר של הבנק המרכזי באנגליה שם תוכלו לראות תמונות והסברים מלאים. (כל התמונות של השטרות לקוחות גם הן מהבנק המרכזי של אנגליה)

מה עושים עם שטרות פאונד ישנים?

נכון להיום מרבית המקומות כבר לא מקבלים שטרות פאונד ישנים, וזאת כי לפי החוק הם לא מחויבים לכך. אם יש לכם בבית שטרות פאונד ישנים אין לכם מה לדאוג כי הם עדיין שווים כסף. הדבר הראשון שמומלץ לעשות אם יש לכם שטרות פאונד ישנים בבית זה ללכת לבנק שלכם ולבדוק אם הם מוכנים להחליף את הכסף. אומנם כמה בנקים בישראל, כמו בנק דיסקונט והבנק הבינלאומי, הכריזו כי אי אפשר להחליף אצלם שטרות אך האחרים לא עשו זאת בצורה פומבית. אם הבנק לא מסכים להחליף אז שווה לכם לבדוק בצ'יינג הקרוב לביתכם.

אם אף אחד מהמקומות האלו לא הסכים להחליף לכם את שטרות הפאונד הישנים אז יש לכם עוד כמה אפשרויות, אך הן יהיו כרוכות בקצת יותר בירוקרטיה ועבודת רגליים. להלן האפשרויות שעומדות בפניכם:

  • את השטרות הישנים אפשר להפקיד ישירות לחשבון בנק אנגלי.
  • את השטרות הישנים אפשר להחליף בסניף המרכזי של Bank Of England בשעות הפעילות. (הכתובת היא – Threadneedle St, London EC2R 8AH)
  • בחלק מסניפי הדואר אפשר להחליף את השטרות הישנים, לרשימה של הסניפים היכנסו.

לגבי אלו ששואלים מה יקרה עם השטרות החדשים שאמורים לצאת עם דיוקנו של המלך צ'ארלס השלישי. אז דעו כי כרגע אין עדיין סקיצה לשטרות אלו והערכות מדברות על כך שייקח לפחות שנתיים עד שיכניסו את השטרות האלו למחזור, וגם אז השטרות החדשים שהושקו לאחרונה לא ייצאו מתוקף.

חברת נהגוס נמצאת כאן כדי להמשיך ולהביא לך עדכונים על כל מה שחם בלונדון ובממלכה כדי שתוכלו לתכנן את הטיול הבא שלכם כמו שצריך. לשריון של הסעה משדה התעופה ללונדון – צרו איתנו קשר עוד היום.