לונדון והקורונה – עושים סדר בבירוקרטיה | הבלוג של נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
שנה 1 ago
1506 Views

אחרי יותר מדי זמן שעבר, סופסוף לונדון חוזרת לשגרה והטיסות בין ישראל ללונדון מביאות עימן גל של תיירים. הצוות שלנו בנהגוס המתין לכם ולכן במשך כל התקופה הזו וכדי שתוכלו לשוב אלינו רגועים וליהנות מחופשה חלומית, הכנו מדריך שיעשה סדר בכל הקשור ללונדון והקורנה. אז במדריך הזה תוכלו למצוא את כל הדברים שתדרשו לבצע כדי להיכנס לאנגליה, מה צריך לעשות אחרי שנחתתם, הוראות לפני טיסה חזרה לישראל ומובן שגם כמה הסברים על איך האנגלים חיים לצד הקורונה.

מצב הקורונה בלונדון

התקשורת הישראלית אוהבת להקצין דברים ולהציגם בצורה מעט שונה מכפי שהם באמת. כך למשל אנחנו יכולים להעיד שמצב התחלואה באנגליה אומנם היה בעלייה מסוימת, אך מצב העניינים בשליטה ואין באנגליה תחלואה מהותית שמהווה איום על הטיסה שלכם. הנחיות הקורונה פה הן למעשה מהמקלות ביותר בעולם והממשלה הבריטית מאמינה כי אין להשית הגבלות על האזרחים, רק להנחות אותם לשמור על חוקים בסיסיים כמו ריחוק חברתי וחבישת מסכות במקומות סגורים ובתחבורה הציבורית.

כיוון שההגבלות לא קיימות ומדובר רק על המלצות, כמובן שישנם אנשים שלא חובשים מסכה. אך מבדיקה עצמאית שערכנו, ישבנו במטרו וספרנו אנשים, אפשר להגיד כי מרבית האנשים נוטים לכבד ולהיות עם מסכה.

לונדון והקורונה

הנחיות הקורונה בכניסה ללונדון

הדבר הראשון שחשוב לנו להגיד זה שהנחיות הקורונה יכולות להשתנות בכל רגע נתון, כך שאנחנו תמיד ממליצים לבדוק בזמן אמת מה ההנחיות הנוכחיות כי כבר ראינו בעבר שהנחיות שהיו תקפות יום אחד היו חסרות משמעות ביום המחרת. אך אם זאת, נכון לרגע כתיבת שורות אלו ההנחיות הקיימות עומדות במקומן כבר תקופה ארוכה מספיק כדי שיהיה אפשר לכתוב את המאמר הזה.

אז אומנם אנחנו מדברים על הנחיות הכניסה לאנגליה, אך כנראה ששאלת השאלות היא, האם צריך בידוד בכניסה לישראל. התשובה לשאלה הזו היא שלא. במרבית המקרים אין צורך בבידוד בישראל, וכדי להיות רגועים יש לנו את התנאים שישראל החליטה עליהם לפטור מבידוד:

  • מחוסנים בשלושה חיסונים שחלף לפחות שבוע ממועד החיסון האחרון
  • מחוסנים בשני חיסונים שהחיסון האחרון ניתן לפני פחות מחצי שנה
  • מחלימי קורונה יכולים להיכנס אם קיבלו חיסון אחד לפחות, או אם ההחלמה התרחשה בחצי שנה האחרונה

בהקשר של הכניסה מישראל לאנגליה, לאחרונה הבריטים שינו את החוקים וכרגע כל אדם שמחוסן בשני חיסונים ושהחיסון האחרון ניתן לפני יותר משבועיים יכול להיכנס לאנגליה ללא צורך בבדיקת PCR לפני הטיסה וללא בידוד בכניסה לאנגליה. אך מי שכן יכול לדרוש את בדיקת הקורונה שלפני הטיסה זה דווקא חברת התעופה ולכן חשוב לבדוק זאת לפני יום הטיסה עצמו.

אז מה כן צריך לעשות? כדי להיכנס לאנגליה כל מה שצריך לעשות זה:

את בדיקת הקורונה של היום השני אפשר לבצע או במרכז מוסמך או בצורה עצמאית, אין צורך בבידוד עד לקבלת התשובה כמו שדורשים בישראל ואפשר לבלות ולטייל בלונדון כרגיל עד שמקבלים את התשובה. אם התשובה חיובית אז יש צורך בביצוע בדיקת PCR כדי לאמת את התשובה ואם אכן נמצאים חיוביים לקורונה יש צורך להיכנס לבידוד של עשרה ימים.

חשוב להגיד כי לא מחוסנים נדרשים לבצע בדיקת PCR כשלושה ימים לפני הכניסה לאנגליה ובנוסף לבדיקת היום השני ישנה גם בדיקה ביום השמיני שיש לבצע. אבל אולי הדבר החשוב ביותר לדעת הוא שלא מחוסנים נדרשים בבידוד של עשרה ימים עם כניסתם לממלכה המאוחדת.

מה צריך לעשות לפני הכניסה לישראל?

כמו במקרה של הכניסה לאנגליה, עוד לפני העלייה למטוס יש לבדוק אם חברת התעופה דורשת בדיקת קורונה או לא. בכל מקרה, את הבדיקות אפשר לבצע בכמה מוקדים ברחבי לונדון ומובן שאפשר גם להזמין בדיקה ישירות למלון ולבצע אותה בעצמכם.

מבחינת מדינת ישראל יש צורך למלא טופס כניסה ב – 24 שעות שלפני הכניסה לישראל ולהזמין בדיקת PCR בכניסה לארץ. את הבדיקה אין באמת חובה להזמין מראש, אך זה יחסוך לכם כמה שקלים מאשר תשלום במקום ללא הזמנה מראש. את התוצאות של בדיקת ה – PCR תקבלו עד יממה לאחר שובכם, אך במרבית המקרים התוצאות יתקבלו בבוקר שלמחרת, ויש להיות בבידוד ביתי עד לקבלת התוצאה השלילית.

יחסית למה שהיה פה עד לפני כמה חודשים מבחינת הטפסים והבירוקרטיה שהיה צריך לעבור, כרגע מדובר על טרחה קלה שלא אמורה להפריע ליהנות מהעיר המופלאה ביותר בעולם. הצוות שלנו בנהגוס ממתין לכם בכיליון עיניים והאמת היא שאנחנו כבר מתרגשים לראות אתכם ולהסיע אתכם משדה התעופה ללונדון.

Rate this post