מה השתנה בתחבורה הציבורית בלונדון באחרונה | נהגוס בלוג

by נהגוס ניהול אתר
שנה 1 ago
1143 Views

התחבורה הציבורית בלונדון לא השתנה המון בשנתיים של הקורונה, אבל מה שכן זה השתנה זה קצב העבודה בחלק מהפרויקטים כך שבהחלט יש לנו כמה שינויים לעדכן אתכם בהם. עוד דבר שהשתנה ושואלים אותנו עליו די הרבה זה האם בטוח להשתמש בתחבורה הציבורית בלונדון. אז במאמר זה נתייחס לכל הדברים שקשורים לרכבות תחתיות, אוטובוסים והסעות בלונדון.

ראש עיריית לונדון הוא חסיד גדול של תחבורה ציבורית ואחת מהבטחות הקמפיין שלו הייתה להעביר 80% מהעיר להתנייד באופניים, ברגל או בתחבורה ציבורית. כדי לבצע את החזון שלו הוא משקיע כספים רבים בשיפור התשתיות, בניית קווים חדשים, חיפוש אחר פתרונות תחבורה מודרניים וחדשניים וכמובן שגם סבסוד של עלות הנסיעות. כל אלו הופכים את לונדון לעיר ידידותית להתניידות בעבור תיירים ומקומיים כאחד.

מה חדש ברכבת התחתית של לונדון?

אם בוחנים את השינויים ואת התמורות ברכבת התחתית של לונדון מיום הקמתה ועד ימנו, אפשר לראות בקלות שבשנים האחרונות אין המון חידושים וכי מרבית העבודה שמבוצעת היא עבודת תחזוקה. אך אם זאת היו לנו כמה שינויים מהותיים בעשורים האחרונים ובראשם התוספת של רכבות ליליות לאורך כל הלילה בקווים נבחרים (פעולה שהתחילה בשנת 2016) ועכשיו יש לנו גם סוף סוף הרחבה של הרכבת התחתית.

ההרחבה האחרונה אומנם עדיין מתרחשת, אך חלקים ממנה נפתחו לציבור כבר ואפשר להשתמש בהם. מדובר על הקו הצפוני (השחור) שעכשיו פועל מקנזינגטון ועד לתחנת הכוח של באטרסי. אבל מה שמרגש עוד יותר זה שבשנה הבאה, 2022, עתיד להיפתח קו חדש בשם "קו אליזבת'" (צבע סגול) שחלקים בודדים ממנו כבר זמינים לשימוש אך מרביתו עדיין בבנייה.

קו אליזבת בתחבורה בלונדון

מה חדש באוטובוסים בלונדון?

קווי האוטובוס בלונדון חוצים אותה לאורכה ולרוחבה בצורה נהדרת אשר מאפשרת לחוות את העיר בדרך ייחודית. כל הזמן ישנם שינויים בקווי האוטובוסים בעיר, לראייה רק בחודשים האחרונים של 2019 נפתחו כשישה קווים חדשים בעיר. הבעיה היחידה אם לציין את כל הקווים החדשים היא שמדובר על עיר ענקית ולכן לא בהכרח כל הקווים יהיו רלוונטיים בעבורכם בטיול הקרוב שלכם בלונדון.

מה חדש בשאר התחבורה הציבורית בלונדון?

הדבר העיקרי שהשתנה, וממשיך להשתנות באופן תדיר, הוא חובת הטיית המסכות בתחבורה הציבורית. נכון לכתיבת שורות אלו ישנה חובה על הטיית מסכות בעת נסיעה בכל כלי תחבורה ציבורית, בדומה להנחיה שיש על מקומות סגורים והומי אדם, אך גם כאשר יחליטו לבטל חובה זו אנחנו בנהגוס ממליצים להמשיך ולהטות את המסכות בתחבורה הציבורית כדי לשמור על עצמכם ועל הטיול שלכם נטול תקלות.

מעבר לכך אפשר להצביע ולהגיד כי התחבורה הציבורית בלונדון מאווררת באופן קבוע ומחוטאת מספר פעמים ביום כדי למנוע את אפשרות הפצת נגיף הקורונה. אם זאת, אין שום דבר פסול בנקיטת אמצעי הגנה נוספים כמו הטיית מסכה וחיטוי הידיים באלכוג'ל. אנחנו ממליצים גם לפתוח חלון קצת כדי לאפשר לאוויר להתחלף בעת הנסיעה.

מה השתנה בתחבורה בלונדון

כדי להתנייד בלונדון בצורה הטובה ביותר אפשר תמיד לדבר איתנו בנהגוס כדי להזמין נסיעות משדה התעופה לעיר, או לכל פעילות ואטרקציה. מי שמעוניין לחוות את העיר כמקומי מוזמן להתנסות בתחבורה הציבורית הנפלאה שיש בלונדון וכדי שתוכלו לעשות זאת בהצלחה מומלץ להשתמש לא רק במפות הזמינות לכן בכל תחנת טיוב, אלא להצטייד באפליקציה כמו גוגל מפס או מוביט שיעזרו לכם לנווט בלונדון. בגלל בעיות טכניות שמתרחשות באופן קבוע במערכת תחבורתית עצומה כמו שיש בלונדון, מומלץ לבדוק את דרכי הנסיעה לפני כל נסיעה.

Rate this post