תחבורה בלונדון - איך הפסקתי לפחד ממנה | נהגוס - מאמרים

by נהגוס ניהול אתר
3 שנים ago
3617 Views

אין שום ספק שלונדון היא עיר עצומה (אם תשוו אותה לישראל תגלו שהיא פחות או יותר שווה בגודלה לכל גוש דן אך בכמות התושבים היא מכילה כמעט את כל המדינה שלנו) אך מעבר לגודלה הפיסי והמספרי יש ללונדון יתרון עצום על הרבה מאוד מדינות וערים אחרות בעולם, התחבורה הציבורית בלונדון היא מהטובות והנוחות בעולם.

הכרות עם התחבורה בלונדון

כמאמר המשפט המפורסם הגורס כי אף אחד לא מושלם כך גם מערכת התחבורה הציבורית בלונדון לא מושלמת וחפה מטעויות אך באם נשווה אותה לתחבורה ציבורית ברחבי העולם נגלה כי היא מהמצטיינות בנוחות, בתדירות וברישות העיר. שטחה של לונדון הוא עצום ומתגוררים בה למעלה משמונה מיליון בני אדם כך שהמערכת התחבורתית היא אחד מעורקי החיים של העיר ורבים מבססים את חייהם לפיה.
לפני שנצלול להסברים אמצעי התחבורה בלונדון בואו ונסקור את אמצעי התחבורה העומדים לפניכם:

 • רכבת תחתית
  הרכבת התחתית (טיוב בלשון העם) של לונדון היא הגדולה ביותר בכל אירופה וגם העתיקה ביותר כאשר הקו הראשון נחנך ב-1863. כל הרכבות מונעות על ידי חשמל וקיימות כ-275 תחנות ברחבי העיר המחולקות על פני 11 קווים.
 • רכבת עילית
  הרכבת העילית (אוברגראונד בלשון העם) פועלת בעיקר באזורים הפרבריים של לונדון והיא החלה לפעולה בשנת 2007 ולכן תמצאו בה קרונות חדישים יותר ושקטים יותר. ברחבי העיר פזורות 112 תחנות המחולקות על פני 9 קווים.
 • רכבת קלה
  הרכבת הקלה של לונדון (די.אל.אר [DLR] בלשון העם) הינה מערכת חשמלית הפועלת על מנגנון אוטומטי לחלוטין והיא משרתת בעיקר את אזור הנמלים (דוקלנדס). במערכת הסעות זו פועלות כ-45 תחנות הפזורות על פני 7 קווים.
 • אוטובוסים –
  אוטובוסים נוסעים ברחובות לונדון כבר מ1829 אך בצורה של הסעות הרתומות לסוסים, האוטובוסים הממונעים הראשונים הופיעו בתחילת שנות ה-20 של המאה העשרים והפכו באופן מיידי לסמלה המסחרי של לונדון בזכות צבעם האדום ושתי הקומות. כיום עוברים בלונדון 675 קווים בלמעלה מ19 אלף תחנות.
 • מוניות –
  המוניות השחורות הפכו להיות עוד סמל של לונדון אך כיום, בעקבות כניסת אובר ושאר אפליקציות, חשוב להבדיל בין השניים. המוניות המסורתיות הינן היחידות שמורשות לעצור לכם באמצע הרחוב ומחירם לרוב יהיה גבוה יותר, כל אפליקציות המוניות יהיו זולות יותר אך חובה להזמינן מראש.
 • אופניים –
  אופני סנטנדר (אופני בוריס בפי העם) הם התלאופן של לונדון וניתן להצטרף לשרות בקלות באמצעות האפליקציה. קיימות 839 תחנות עגינה ברחבי העיר ולמעלה מ13 אלף אופניים הפזורים בלונדון.
  קיימות עוד חברות המציעות אופניים ללא עגינה כמו אובר, אי ליים ועוד.

תחבורה ציבורית בלונדון אל חשש

טיפים לנסיעה רגועה בלונדון

על מנת שתוכלו ליהנות מהטיול שלכם בלונדון ולא להיות מודאגים מהתחבורה הציבורית החלטנו לכתוב לכם כמה טיפים אשר יקלו עליכם את ההתניידות ויפחיתו ממפלס החרדה שלכם כדי שתוכלו לא רק לשרוד אלא גם ליהנות מהחוויה של נסיעה בתחבורה הציבורית בלונדון.

 • קיימות שתי אפליקציות אשר יצילו את חייכם במהלך השיטוט ברחובות לונדון:
  CityMapper – הינה אפליקציה בריטית שתראה לכם את מסלולי הנסיעה המומלצים והעדכניים ביותר. הדבר הנחמד ביותר הוא שהאפליקציה תראה לכם גם את המחיר בעבור כל נסיעה.
  Google Maps – האפליקציה הטובה ביותר לניווט רגלי בלונדון אך גם יש המשתמשים בה לניווט בתחבורה הציבורית, למרות חלק טוענים שהיא קצת פחות מעודכנת מאשר סיטימפר, היתרון שלה הוא התממשקות עם כל תוסף של גוגל וגם היא תראה לכם כמה צפוף עומד להיות בקרון.
 • לפני שאתם יוצאים מהמלון או מהמסעדה נצלו את הוויפיי ובדקו האם יש שינוי בדרכי הנסיעה המומלצות. לונדון אומנם מרושתת היטב אך התחבורה הציבורית יכולה לסבול לפעמים מעבודות או בעיות טכניות ולכן מומלץ לוודא את זמני הנסיעות.
 • הרובוט של TFL – הTFL הינה האגודה של התחבורה הציבורית בלונדון והם מציעים לכם צ'אטבוט ידידותי אשר יגיד לכם איפה יש עבודות ואיך להגיע, כל זאת דרך הפייסבוק.
 • נסו להימנע משעות העומס- שעות העומס בלונדון הינן בין 07:30-09:30 ובין 17:00-19:00 לא רק שתודו לנו מלהפוך לסרדינים גם תחסכו כסף אם תיסעו מחוץ לשעות הללו.

אופני בוריס לונדון

 

 • פספסתם תחנה או רכבת? קודם כל נשמו עמוק. התחבורה הציבורית בלונדון מגיעה בטווחים שבין דקה ל-7 דקות.
 • בקשו עזרה – העובדים וגם המשתמשים בתחבורה הציבורית הם אנשים אדיבים שישמחו לסייע לכם. אם אתם חוששים מהאנגלית הכינו מבעוד מועד פתק עם שם התחנה הרצויה או הצטיידו במפה של הרכבת התחתית.

בכל מקרה, לפני שאתם מגיעים ללונדון ועל מנת שהנחיתה שלכם תעבור על הצד החלק ביותר, כל מה שאתם צריכים לעשות זה ליצור עמנו בנהגוס קשר דרך הווטאסטפ ואנו נדאג לכם להסעה משדה התעופה למלון. המחירים הטובים ביותר, השירות האיכותי ביותר והצוות האדיב ביותר ממתין רק לך.

5/5 - (1 vote)