איך משלמים על התחבורה הציבורית בלונדון? | הבלוג של נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
9 חודשים ago
3488 Views

טיול בלונדון בלי לנסוע בתחבורה הציבורית הוא לא טיול בלונדון, בסופו של דבר, אין הרבה ערים ויעדים בעולם שחלק מסימני ההיכר שלהם זה אוטובוס ומונית. הרכבת התחתית של לונדון היא מהעתיקות ביותר בעולם, יש כאלו שיגידו שהיא הראשונה אבל לא ניכנס כרגע לסכסוך העתיק בין ניו יורק ללונדון, וכך גם כל מערך התחבורה הציבורית בלונדון אשר לו שורשים שמגיעים עד לשנת 1829.

אבל לא באנו לדבר על העבר, אלא באנו לדבר על דברים פרקטיים – איך משלמים בתחבורה הציבורית בלונדון?

מעט על השינוי באמצעי התשלום שמתרחש בלונדון

בלונדון, ובעוד הרבה יעדים ברחבי העולם, יש בשנים האחרונות שינוי קיצוני מאוד באמצעי התשלום. אם בעבר כל מקום קיבל מזומן ומי שרצה לשלם באשראי נחשב למשוגע, אז היום הדברים השתנו וכמעט כל המקומות בלונדון מאפשרים תשלום בכרטיס אשראי או באמצעי קונטקטלס אחרים (כמו שעון חכם, פלאפון וכו'). למעשה, מאז הקורונה אנחנו רואים כי מקומות רבים בלונדון עברו לשיטת תשלום באשראי בלבד ולכן חשוב מאוד שיהיה לכם כרטיס אשראי שפעיל בחו"ל אם אתם מתכננים להגיע ללונדון.

איך לשלם בתחבורה הציבורית של לונדון

דברים לדעת על התחבורה הציבורית בלונדון

בתחבורה הציבורית של לונדון יש כל מיני דרכים לשלם. חשוב להכיר את השיטות השונות כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בעבורכם. שימו לב כי לא כל אמצעי התשלום רלוונטיים בעבור תיירים ואם יש אמצעי שהוא בעייתי בעבורכם אנחנו נשתדל לציין זאת במאמר. אבל עוד לפני שנציג את אמצעי התשלום בתחבורה הציבורית בלונדון, הנה כמה עובדות ודברים שאתם חייבים לדעת:

  • מכסה יומית – כל מי שמשתמש באמצעי תשלום כמו כרטיס אשראי או אוייסטר כדי לשלם על התחבורה הציבורית בלונדון יכול ליהנות מהגבלת המכסה היומית. זאת אומרת שכל עוד אתם נכנסים ויוצאים עם אותו אמצעי אתם לא תשלמו יותר מהמכסה היומית. בטבלה המצורפת תוכלו לראות את התעריפים המקסימליים שתשלמו.
אזורים (Zones) מכסה יומית בפאונדים מכסה שבועית בפאונדים (בין הימים שני עד שבת)
1,2 7.70 38.40
1,2,3 9.00 45.20
1,2,3,4 11.00 55.20
1,2,3,4,5 13.10 65.70
1,2,3,4,5,6 14.10 70.30

 

  • אזורים – לונדון כולה מחולקת לאזורים כאשר מרכז העיר נחשב לאזור 1, האזור המרכזי והיקר ביותר. ככל שמתרחקים מהמרכז, מספרי האזורים עולים ומחיר הנסיעה בהם יורד. כדי להבין בצורה הטובה ביותר את האזורים שלונדון מחולקת אליהם, הסתכלו על המפה של התחבורה הציבורית.
  • מחיר שונה לכלי התחבורה – כל כלי תחבורה במערך התחבורה הציבורית של לונדון יעלה לכם מחיר אחר. אוטובוסים הם הזולים ביותר ולא משנה איפה תיסעו, תשלמו סכום של 1.65 פאונד. מחיר הנסיעה גם מאפשר לכם לעבור לקו אחר בתוך שעה בלי לשלם על נסיעה חדשה. המכסה היומית על אוטובוסים עומדת על 4.95 פאונד ליום.
  • ילדים – ילדים עד גיל 11 יכולים לנסוע בחינם בתחבורה הציבורית בלונדון כל עוד הם מלווים במבוגר.
  • שעות עומס – מחירים הנסיעה בשעות העמוסות יהיו יקרים יותר. השעות העמוסות הן באמצע השבוע בין השעות 07:30 ו – 09:30 ובין השעות 16:00 ו – 19:00

איך לשלם על התחבורה הציבורית בלונדון?

הדרך הקלאסית לשלם על התחבורה הציבורית בלונדון היא על ידי רכישה של כרטיס נסיעה בקופות שיש בכל תחנת טיוב. הבעיה היחידה היא שמחיר הכרטיסים החד פעמיים האלו הוא היקר ביותר ואתם לא יכולים ליהנות ככה מהמכסה היומית שתגביל את הסכום שתשלמו ביום על כל הנסיעות. אם אתם מתכננים לעשות רק נסיעה אחת או שתיים בעיר, אז כנראה שרכישה של כרטיס נייר תהיה הכי משתלמת בעבורכם, אך אם אתם רוצים לנסוע יותר בתחבורה הציבורית אז המשיכו לקרוא.

  • אוייסטר – כרטיס אוייסטר הוא כרטיס נטען של נסיעות ברכבת התחתית והתחבורה הציבורית שאפשר לרכוש בכמעט כל תחנה. מדובר על פתרון הטוב ביותר לתיירים שכן הוא מאפשר לכם להטעין סכום כסף מוגבל ואפילו לקבל בחזרה את מה שיישאר. חשוב לדעת כי אוייסטר עולה 5 פאונד שהם למעשה פיקדון אשר תקבלו בחזרה כשתחזירו את הכרטיס.
  • קונטקטלס – כיום אפשר לשלם ישירות עם הפלאפון או עם כל אמצעי תשלום אחר שמאפשר תשלום ללא מגע. בעבור מקומיים זו הבחירה המושלמת והטובה ביותר, אך אם אתם לא מקומיים חשוב שתדעו שהחיוב יהיה בפאונדים ולכן תדרשו לשלם עמלת המרה בכל פעם.
  • טרוול קארד – אפשר גם לקנות כרטיסים ייחודיים לתיירים שמוגבלים בכמות הימים שבהם אפשר לנסוע בתחבורה הציבורית. היתרון של הכרטיס הוא שבעזרתו אתם יכולים לנסוע בכל התחבורה הציבורית בלונדון (למעט מוניות ואופניים) ללא הגבלה. כדאי לדעת כי לפי החישובים שלנו הכרטיס הזה משתלם יותר מהאוייסטר רק במקרה שרוכשים את הכרטיס לשבוע ימים.
  • אוייסטר לתיירים – רבים שואלים אותנו מה זה בכלל אומר האוייסטר לתיירים וחשוב לנו להבהיר – מדובר על אותו הדבר כמו האוייסטר רק שאתם מקבלים אותו במשלוח אליכם הביתה לפני שאתם ממריאים ללונדון. עוד הבדל זה שבכרטיס הזה אתם לא תקבלו את הפיקדון בחזרה.

חברת נהגוס דואגת לכם להסעות משדה התעופה ללונדון כך שאתם לא צריכים לדאוג לשום דבר אחר. כמו כן, אנחנו מספקים לכם את כל המידע החם והעדכני ביותר וכמובן שהמלצות ודיסהמלצות בהתאם למה שאתם מבקשים לדעת.

4.2/5 - (29 votes)