הכל על הזמנת מוניות בלונדון - נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
4 שנים ago
8445 Views

כשאומרים לנו לונדון אנחנו מיד חושבים על אוטובוס קומותיים, תאי טלפון אדומים והמוניות השחורות הקלאסיות. כחברת הסעות המציעה פתרונות תחבורה מכל נמלי התעופה למרכז העיר לונדון החלטנו לרכז בעבורכם במקום אחד את כל הדברים שחשוב לדעת על מוניות בלונדון.

לפני שנגיע אל תוך העיר רק נציין כי שדות התעופה בלונדון לא נמצאים בתוך העיר, אנו ממליצים להתכונן לרגע הנחיתה ואף להזמין שירות הסעה מבעוד מועד. אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע לכם על ידי רכבים חדישים ונוחים עם נהגים דוברי עברית שיותר מישמחו לסייע ולהעניק לכם טיפים והמלצות על העיר מפי כאלו החיים בה. להזמנת הסעה אנא התקשרו אלינו או שלחו לנו הודעה

על מוניות בלונדון

מוניות בלונדון הן חלק בלתי נפרד מההווי בעיר והמוניות השחורות המפורסמות של לונדון עדיין נוסעות ברחבי העיר לצד אוטובוסים של שתי קומות. אבל חשוב להבין כי המוניות בלונדון נתפסות כיום בעיני המקומיים כאטרקציה תיירותית ולאו דווקא ככלי תחבורה שבאמת  משתמשים בו. מרבית המקומיים יעדיפו להשתמש בשירותי הסעות בלונדון כמו זה שאנחנו מציעים בנהגוס וזאת בשל המחירים והזמינות של שירותים אלו על פני המוניות בלונדון.

אבל, כפי שאמרנו, חלק מהחוויה של הטיול בלונדון זה לנסוע במונית שחורה ולהצטלם ביחד איתה על רקע נופיה הקסומים של לונדון. אז כדי שתוכלו לדעת יותר פרטים על המוניות שהפכו לסימן מסחרי בלונדון, ריכזנו בעבורכם את כל הפרטים החשובים שיש לדעת על מוניות שחורות בלונדון.

מונית שחורה – מה זה אומר בכלל?

המוניות השחורות הפכו במרוצת השנים לאחד הסמלים הגדולים ביותר של העיר לונדון, העובדה כי משתמשים בדגם אחד ויחיד לאותן מוניות הפך את המוניות הללו לאייקוניות לא פחות מהביג בן. הדגם של המוניות, למקרה שתהיתם, הינו האקני קאריג' (Hackney Carriage). המוניות הללו החלו את דרכן ככרכרות הרתומות לסוסים והן יוצרו בכפר האקני שכיום הוא חלק מהעיר לונדון עוד בשנת 1621 .
בשנת 1662 הפרלמנט הבריטי עסק לראשונה בנושא של רישוי מוניות בלונדון והקים יישות נפרדת בתוך המשטרה הלונדונית, הסקוטלנד יארד, שתפקידה לפקח על כל נושא המוניות בעיר הבירה האנגלית. באותה שנה נרשמו 400 מוניות בלונדון ובכל כמה שנים הוסיפו עוד הרשאות ורישיונות כדי לעמוד בביקוש של הציבור. בתקופה הזו המוניות עדיין היו רכובות על ידי סוסים, אך כבר אז הן יוצרו בשכונת האקני ונקראו "האקני קאריג'". רק בשנת 1897 החלו הלכה למעשה המוניות להיות ממונעות על ידי מנועים ובאותה שנה 25 כאלו החלו את דרכן ברחובות העיר. כיום מספר המוניות השחורות בלונדון עומד על כ – 21 אלף.
אחת הבעיות העיקריות של המוניות בלונדון נעוצה במחיר הגבוה שלהן. נהגי המוניות השחורות עובדים אומנם בהפעלת מונה, אך כיוון שהם המוניות היחידות שרשאיות לעצור לנוסעים בהרמת יד באמצע הרחוב הן נוהגות להתחיל במחיר נסיעה גבוה יותר מאשר החלופות.
מוניות בלונדון, תחבורה ציבורית בלונדון

מוניות בלונדון – יתרונות וחסרונות

הדברים הבולטים ביותר באותן מוניות לונדוניות, מעבר לאפשרות לנסוע באטרקציה תיירותית, הם גודלן של המוניות אשר ניתן להיכנס אליהן למשל עם עגלת תינוק מבלי לקפלה והעובדה שיש מקום לשישה נוסעים בקבינה. החיסרון הגדול ביותר הוא כמובן המחיר היקר אשר יעלה לכם להשתמש בשירותיהם.
הדבר המעניין ביותר הוא העובדה שהנהגים במוניות השחורות לא משתמשים בג'יפיאס או בוויז בזמן הנהיגה ועדיין הם מצליחים להביא אתכם לכל מקום ברחבי העיר הענקית הזו, כיצד הם עושים זאת אתם שואלים? בזכות השיטה.
השיטה
כדי שנהגי המוניות יוכלו לקבל החלטה הרת גורל כמו נתיב הנסיעה על פי שיקולים מוסכמים כמו עומס תנועה ויעד הנסיעה מבלי שיצטרכו לבזבז זמן על לפתוח מפה או להכניס פרטים לנווט הם צריכים לעבור קורס שאורך שלוש שנים ובמהלכו הם ילמדו שיטה מיוחדת אשר מחלקת את כל העיר לונדון לפי שיטת שתי וערב המבוססת על מוקדי עניין ורחובות ראשיים.  מדובר על קורס נהגי המוניות הקשה והארוך ביותר בעולם.

עוד פרטים ועובדות על המוניות בלונדון

  • הסיבה שהמוניות בלונדון גבוהות כל כך היא פשוט – על פי חוק עליהן להתאים בגובה לאדם החובש כובע באולר
  • החוק לא מחייב את נהגי המוניות השחורות להחזיר עודף
  • למרות שהמוניות השחורות בלונדון מאוגדות באיגוד משלהן, כל מונית היא למעשה עסק עצמאי שהבעלים שלו הוא במרבית המקרים הנהג עצמו
  • בשנת 1875 החלו לקום בלונדון מסעדות מיוחדות לנהגי מוניות שהציעו אוכל מזין וביתי במחירים נוחים, כיום נשארו 13 כאלו ברחבי לונדון והן נחשבות לסוד השמור לנהגי מוניות בלבד
  • למרות שהמוניות בלונדון ידועות כמוניות שחורות הן לא חייבות להיות שחורות אבל מאחרי מלחמת העולם השנייה זה הצבע העיקרי שבו הן נמכרות
  • רק 2% מנהגי המוניות בלונדון הן נשים
  • למוניות מנגנון היגוי ייחודי המאפשר להן לנוע במקומות צפופים בנוחות רבה יותר
  • על פי חוק אסור לעצור מונית בצעקה, רק בהרמת יד
  • המוניות הראשונות שעלו על כבישי לונדון בשנת 1897 היו חשמליות
  • אם נדמה לכם שהמונית שעליתם עליה מוכרת לכם זה אולי כי ביותר מ – 5000 סרטים וסדרות השתמשו במוניות השחורות של לונדון
עכשיו כל שנשאר לכם לעשות הוא לבקר אותנו בעיר המדהימה שלנו וליהנות מכל הטוב שיש לה להציע, לפני שאתם מגיעים אל תשכחו לברר אתנו אודות שרותי ההסעה שלנו שיעזרו לכם להגיע מנמל התעופה ללונדון עצמה בצורה רגועה ועם נהג הדובר עברית שיוכל גם לתת טיפים והמלצות על מה שיש לעשות בעיר.
אל תמתינו לדקה ה-90 ודברו אתנו בנהגוס עוד היום.

4.3/5 - (23 votes)
תגיות: , ,