כיכר הפרלמנט לונדון – הביג בן וכנסיית ווסטמיניסטר | נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
8 חודשים ago
641 Views

לונדון היא אחת הערים המשפיעות ביותר בהיסטוריה של התרבות האנושית וזה ממש לא מפתיע שאפשר למצוא בה כל כך הרבה אתרים היסטוריים חשובים. אבל מה שתמיד מפתיע אותנו זה שלמרות גודלה העצום של העיר, איכשהו יש אזורים שבהם אפשר למצוא ריכוז גדול של האטרקציות הבולטות ביותר בלונדון. אחד האזורים האלו הוא כיכר הפרלמנט שבתחומה אפשר למצוא את בית הפרלמנט הבריטי שבקצהו מתנוסס הביג בן המפורסם, כנסיית ווסטימיניסטר שמאחרת את כל החתונות הממלכתיות וכל זה במרחק הליכה של חמש דקות מהלונדון איי.

אטרקציות בלונדון הפרלמנט

כיכר הפרלמנט – איך מגיעים

כיכר הפרלמנט נמצאת בלב ליבה של לונדון ואפשר להגיע אליה בכמה דרכים:

 • ברכבת התחתית
  ממש מתחת לכיכר הפרלמנט יש תחנת רכבת תחתית גדולה מאוד בשם – Westminster שבה עוברים שלושה קווים: הקו הירוק (District), הקו הצהוב (Circle) והקו האפור (Jubilee). חשוב להביא בחשבון שמדובר על אחת מתחנות הרכבת התחתית הגדולות ביותר בלונדון וכיאה למקום תיירותי אתם צפויים להיתקל שם בתיירים רבים.
 • באוטובוס
  בכמה מצדדיה של כיכר הפרלמנט תוכלו למצוא תחנות אוטובוס, כ – 9 תחנות ברדיוס הליכה של תשע דקות. הקווים שעוצרים בתחנות אלו הם: 11, 12, 148, 24, 453, 87, 211, 3.
 • ברכבת
  ממש בסמוך לכיכר הפרלמנט אפשר למצוא את תחנת הרכבת ויקטוריה שבה עוצרות רכבות מכל רחבי אנגליה.
 • בסירה
  עוד אפשרות הגעה לאזור כיכר הפרלמנט היא באמצעות אחת מהסירות ששטות על נהר התמזה. ממש בסמוך, עם חיבור ישיר לרכבת התחתית, אפשר למצוא את רציף ווסטימינסטר שנחשב לאחד המרכזיים בעיר.

עוד מידע בנושא תוכלו למצוא במאמר שהכנו שעוסק בתחבורה ציבורית בלונדון.

מה יש לראות בכיכר הפרלמנט

 • בית הפרלמנט
  הפרלמנט הבריטי מתפקד כמו הכנסת שלנו, רק שבאנגליה הרשות המחוקקת מחולקת לשני בתים – הבית העליון (בית הלורדים) והבית התחתון (בית פשוטי העם). כיום בבית הלורדים ישנם 797 חברים אך מספר זה לא קבוע כיוון שמדובר על מינוי שהוא לא דמוקרטי אלא מושרש על מסורת עתיקת יומין. הבית התחתון הוא למעשה הכנסת שאנחנו מכירים. המבנה עצמו שבו שוכן הפרלמנט הוא ארמון עתיק שנבנה ב – 1050 והוא בית הפרלמנט הגדול ביותר באירופה.

  מעבר לסגנון הבנייה המרשים של הפרלמנט, מה שמעניין יותר זה הצריח שעליו אפשר לראות שעון הלוא הוא ביג בן. המגדל עצמו קרוי "מגדל אליזבת'" על שם המלכה המכהנת ולמעשה הכינוי שכולנו מכירים מתאר רק את הפעמון שבתוך המגדל ולא את המגדל כולו.
  הפרלמנט הבריטי בלונדון

 • מנזר ווסטימיניסטר
  זהו אחד המנזרים המפורסמים ביותר בעולם ולמעשה הוא גם העתיק ביותר באנגליה כולה. מאמינים כי המבנה הוקם בשנת 616 בעקבות כך שפטרוס הקדוש התגלה בפני קבוצת דייגים ששהתה באזור. סגנון הבניה של המבנה הוא גותי, אך חדי העין ישימו לב לקווים הישרים שלא מאפיינים את הבניה הגותית הקלאסית כך שמדובר על סגנון ייחודי במינו. מה שהפך את המקום למפורסם היה בתחילה העובדה שנקברו כאן מלכים ומלכות בריטים, אך מהר מאוד הסיבה הרשמית ליוקרת המקום התקבעה על כך שכאן ממליכים את כל המלכים הבריטים וכאן גם מתחתנים כל יורשי העצר.
  מנזר ווסטמיניסטר לונדון
 • כיכר הפרלמנט
  בתוך הכיכר עצמה אפשר למצוא מדשאה רחבת ידיים שבה תמצאו את המקום הטוב ביותר לצילומים לאינסטגרם לצד הביג בן, ובסמוך אפשר למצוא כמה טלפונים ציבוריים אדומים כדי להצטלם גם איתם. אבל מה שמעניין אותנו אלו הפסלים הרבים שאפשר למצוא פזורים בכיכר שבהם מגולמים אנשים חשובים לדמוקרטיה המערבית כמו צ'רצ'יל, גנדי ונלסון מנדלה.
  פסלים בכיכר הפרלמנט לונדון
 • בית המשפט העליון
  בית המשפט העליון של הממלכה המאוחדת נמצא ממש מול בית הפרלמנט בתוך מבנה שנקרא – Middlesex Guildhall. מדובר על מבנה שהוקם בשנת 1906 בסגנון הארט נבו הגותי ובחזית שלו תמצאו כמה סיתותים ופסלים מרהיבים.

שימו לב כי כמה מהאטרקציות שאפשר למצוא בכיכר הפרלמנט הן מאתרי החובה של לונדון והן יופיעו בכל צ'קליסט של לונדון שתמצאו, גם בשלנו. אם אתם מחפשים עוד מידע על לונדון אז אתם מוזמנים להמשיך ולקרוא מאמרים בבלוג שלנו, ואם אתם מחפשים הסעות בלונדון אז צרו איתנו קשר ונדאג שאחד הנהגים שלנו ימתין לכם בשדה התעופה כדי לקחת אתכם לבית המלון או הדירה שלכם.

Rate this post