מדריך הספורט המלא לתייר הישראלי בלונדון | נהגוס - הסעות בלונדון

by נהגוס ניהול אתר
4 שנים ago
4391 Views

אמרתם לונדון אמרתם ספורט. מכיוון שלונדון היא אחת הערים היותר מזוהות עם כדורגל בעולם החלטנו בנהגוס לכתוב בעבורכם מדריך לתיירות הספורט בעיר, המדריך שלנו לא יעסוק אך ורק בכדורגל (אומנם בהחלט יעסוק בזה בחלק הראשון) אלא בעוד מקצועות ספורט שניתן לצפות בהם בעיר המדהימה הזו.
אז אם אתם חובבי ספורט ומתכננים לבקר בלונדון המדריך הזה מבית נהגוס יהיה הדבר ההכרחי ביותר שתקראו.

כדורגל- הספורט השולט בלונדון*

הספורט הפופולרי ביותר בעולם הוא גם הספורט המזוהה ביותר עם האנגלים, יש אפילו הטוענים שהם אלו שהמציאו את הכדורגל (למרות שלפי פיפ"א מדובר בכלל על הסינים). אבל בשבילנו לא משנה מי המציא את הספורט הזה אלא מי הפך אותו לאומנות ועל זה אין ויכוח כי האנגלים הם מהמשפיעים ביותר בעולם.

כיום בעיר לונדון ישנן כ-42 קבוצות כדורגל אשר משחקות בכל הליגות באנגליה (5 בליגה הבכירה, 5 בליגת המשנה וכל השאר מתפזרות על פני 6 הליגות הנוספות הקיימות באנגליה) ואנחנו מבטיחים לכם שגם אם תגיעו למשחק של הליגה התחתונה ביותר עדיין תחוו משהו שטרם חוויתם בימיכם.

הקבוצות הבולטות בעיר הן כמובן מהאריות של אירופה ובעלות היסטוריה מפוארת שלא הייתה מביישת אף קבוצה בעולם. בסקירה זו ניגע באופן קצר בכמה מהקבוצות המעניינות ביותר בעיר ונדבר מעט על האצטדיונים והדברים השווים לראות (לא נעסוק במאמר זה בכל הנושא של רכישת כרטיסים למשחקי כדורגל בלונדון שכן זה תחום נפרד שדורש מאמר נפרד).

הספורט כדורגל בלונדון

  • ארסנל – אחת הקבוצות האהובות על הישראלים הינה ארסנל היושבת בצפון מזרח העיר ומשחקת באצטדיון האמירויות החדיש והמרשים שהחליף את אצטדיון הייבורי המיתולגי (שנמצא לא רחוק ומשמש היום כבנייני מגורים באופן המזכיר לנו לפחות את הבניינים שנבנו היכן שהיה אצטדיון ווסרמיל). את הסיור באצטדיון ניתן לקחת בכמה אופנים כשהדרך המרתקת ביותר היא סיור אשר מוביל אחד משחקני העבר של הקבוצה.

Emirates Stadium – Hornsey Rd, London N7 7AJ

  • צ'לסי– הקבוצה הישראלית ביותר באנגליה שאימן אברם גרנט ומנוהלת על ידי תושב ישראלי בשם רומן אברמוביץ' (ישראלי טרי יחסית) היא הקבוצה של מערב לונדון ואחת מהשנואות בעיר על ידי כל מי שלא אוהד אותה. גם באצטדיון של צ'לסי, סטמפורד ברידג' תוכלו לבחור כמה סוגי סיורים כאשר כאן נמליץ דווקא על הסיור החדש ביותר שמספק חוויה טכנולוגית מרגשת.

Stamford Bridge- Fulham Rd, Fulham, London SW6 1HS

  • טוטנהאם– הקבוצה המזוהה עם הקהילה היהודית באנגליה אשר הקהל שלה מתגאה בכך עד היום, מי שיגיע למשחקים כנראה יראה הרבה מגני דויד בדומה למחזה באצטדיון של אייקס ההולנדית. הקבוצה ממוקמת בצפון מזרח העיר (בשכונה ובה יהודים רבים) שיחקה בעבר באצטדיון המיתולוגי וויט הארט ליין עד שעברה בתחילת השנה לאצטדיון חדיש ויפיפה בשם טוטנהאם סטדיום הממוקם לא הרחק מהאצטדיון המיתולוגי.
    באצטדיון הזה נמליץ לכם ללכת על אטרקציה ייחודית של הליכה על רצפה שקופה מעל האצטדיון

Tottenham Hotspur Stadium- 782 High Rd, Tottenham, London N17 0BX

  • מילוול – ק.פ.ר – וומבלי – שלושת הקבוצות הללו לא נחשבות מהאריות הליגה ומזגזגות באופן קבוע בין הליגות העליונות. אך בכל זאת, באם תגיעו למשחק של אחת מהן צפויה לכן חוויה מכוננת שכן הקהל שלהן הרבה יותר חם ומעודד מאשר הקהל של הקבוצות הגדולות שכיום מורכב בעיקרו מתיירים. על מנת לקבל את החוויה הקלאסית של כדורגל אנגלי נמליץ לכם על כלל יסוד – "ככל שהקבוצה חלשה יותר ובליגה נמוכה יותר האווירה תהיה מחשמלת ומיוחדת יותר".

*אורך סיור ממוצע באצטדיון הינו 90 דק'

טניס בלונדון

עוד ספורט שמזוהה עם אנגליה הוא הספורט הלבן, טורניר ווימבלדון המשוחק בעיר הוא טורניר הטניס הוותיק ביותר בעולם ועד היום מדובר על אחד מהתחרויות היוקרתיות ביותר בעולם הטניס. הטורניר נערך בדרך כלל בחודשים יוני ויולי שמזג האוויר עדיין לא חם מידי וימי הגשם פחותים ונדירים יותר. (עדיין מדובר על אנגליה וגשם יכול לרדת גם באוגוסט כן?)

ספורט טניס בלונדון

זהו טורניר הגרנד סלאם היחידי בסבב הטניס שמשוחק על דשא והוא כבר הפך ממזמן להרבה יותר מסתם טורניר טניס (לראייה- אפילו וודי אלן ביסס סרט שלם שלו סביב הטורניר).
לאלו מכם שרוצים להבטיח את מקומם במגרש יש לרכוש כרטיסים חודשים לפני תחילת הטורניר שכן המגרש המרכזי מכיל כ14 אלף מקומות והם מתמלאים במהירות.

המשחקים מתרחשים בשכונת ווימבלדון המצויה בדרום מזרח העיר אך נגישה באמצעות תחבורה ציבורית מהמרכז. מומלץ מאוד לבקר במוזאון הטורניר.

Church Rd, Wimbledon, London SW19 5AE

קריקט בלונדון

אולי הספורט המוזר ביותר ברשימה אך בהחלט אחד האהובים על תושבי הממלכה המאוחדת. לא ניכנס כאן להסברים אודות הספורט הזה שכן הדבר יצריך הרבה יותר זמן ממה שאתם מוכנים להקדיש אך כן נמליץ על סיור במגרש הקריקט המפורסם בעולם השוכן בלב ליבה של לונדון ואירח השנה את גמר אליפות העולם בקריקט.

עוד נרחיב ונגיד גם שאם אתם רוצים לנסות ולצפות במשחק קריקט היינו ממליצים לחפש משחק אשר משוחק באחד משני הסגנונות הבאים: 20-20 (נכתב Twenty20) או משחק של יום אחד (נקרא List A). אלו משחקים אשר משוחקים בכמה שעות בניגוד למשחק הקלאסי שזמן ממוצע שלו הוא כארבעה ימים.

Lord's Cricket Ground
St John's Wood Rd, St John's Wood, London NW8 8QN

כדורסל בלונדון

משום מה אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם לא הצליח לתפוס באנגליה, הסיבות לכך חלוקות אך העובדות בשטח הן שהכדורסל לא מקבל תקציבים באנגליה ונתפס כספורט אליטיסטי (למרות שבשטח מדובר על הספורט שמשוחק בהכי הרבה שכונות מצוקה ברחבי אנגליה והשיוכיים האתניים בו הם הכי מורכבים ומגוונים).

בלונדון קיימת קבוצה אחת בלבד בשם האריות של לונדון והיא משחקת בשכונת האקני אשר שוכנת במזרח העיר, האולם יכול להכיל כ7000 איש בלבד.

Copper Box Arena
Queen Elizabeth Olympic Park, London E20 3HB

פוטבול ובייסבול

בשנים האחרונות שתי הליגות הבכירות והפופולריות ביותר בארצות הברית מגדילות את מאמצי השיווק שלהן ברחבי העולם וכחלק מכך הן דואגות לקיים משחקים רשמיים בלונדון. אומנם לא תמיד הקבוצות המשחקות  מרוצות מהעובדה כי הן צריכות לחצות את האוקיינוס במהלך העונה הסדירה אך כמות הצופים והעובדה כי יותר ויותר בריטים (ותיירים ממדינות אחרות) מתחילים להביע עניין במקצועות המאוד אמריקאיים הללו מוכיחות כי הנחישות הזו משתלמת.

גם משחקי הפוטבול וגם משחקי הבייסבול בלונדון מתקיימים באצטדיון וומבלי ומושכים אלפי צופים מכל העולם שמגיעים במיוחד על מנת לראות את הקבוצות שלהן משחקות באירופה, קרוב יותר לבית מאשר ארצות הברית.

הספורט פוטבול בלונודן

בגזרת הפוטבול המצב אפילו יותר מורכב שכן בעבר הייתה קיימת ליגה מיוחדת אשר נקראה NFL Europe ושיחקו בה שחקנים מקצועיים שלא מצאו קבוצות בארצות הברית, הליגה הזו נסגרה בשנת 1998 בעקבות חוסר עניין הציבור ובשנים האחרונות החליטו על קיום משחקים של קבוצות רשמיות כחלק מהליגה בלונדון וההימור הזה הצליח מאוד שכן כל שנה מתקיימים יותר משחקים בלונדון, מה שהביא גם את ליגת הבייסבול האמריקאית לבצע מהלך דומה.

Wembley Stadium
London HA9 0WS

ענפי ספורט בריטים (חתירה, סנוקר, חיצים)

שלושה ענפים נוספים זוכים לעדנה ופופולריות בקרב הצופים הבריטים אך כיוון שלמרבית האוכלוסייה בארץ המקצועות הללו לא מדברים לא נרחיב עליהם יותר מידי.

חתירה- בחורף תוכלו למצוא יותר תחרויות של חתירה נגד השעון ובקיץ יותר תחרויות של ראש בראש שנקראות REGGATA.  לרוב האליפות הבריטית מתקיימת מחוץ ללונדון אך בעיר קיימים עשרות מועדוני חתירה שמבצעים תחרויות. המועדונים המפורסמים ביותר שייכים לאוניברסיטאות שמחוץ לעיר כדוגמת אוקספורד.

סנוקר- איגוד הסנוקר הבינלאומי עושה מאמצים רבים להנגיש את הספורט הזה בכל העולם ולכן כיום התחרויות מתקיימות ברובן במזרח הרחוק על מנת לחשוף קהלים חדשים לעולם המופלא של הסנוקר. אנחנו חובבי סנוקר נלהבים ונמליץ לכם מאוד לרכוש כרטיסים לאליפות שעומדת להתקיים בלונדון בינואר 2020 וישחקו בה השחקנים הטובים בעולם.

Alexandra Palace
Alexandra Palace Way, London N22 7AY

חיצים- איגוד החיצים של בריטניה דואג לעדכן את האתר שלו באופן שוטף עם פרטים אודות כחמישה עשר טורנירים שונים המתקיימים ברחבי אנגליה, הטורנירים הללו ברובם מיועדים למקצוענים אך ישנם גם טורנירים פתוחים שכל אחד ואחת מכם מוזמן להירשם ולנסות את מזלו, רק לאחרונה אדם כבן 40 נכנס בפעם הראשונה לתחרות וזכה במקום הראשון, אז יש לכם לאן לשאוף.

מרתון ואופניים

בשנים האחרונות לונדון חווה מהפך בכל הקשור לתשתיות של שבילי אופניים בעיר, לא רק לצרכי תחרויות אלא גם לצרכי נסיעה יום יומית. לצד ההתפתחות הזו לונדון הופכת גם למוקד מרכזי של רכיבת אופניים באולם סגור ובעיר תוכלו למצוא מגוון תחרויות בתחום הזה.
בתחום המרתון, שישראלים רבים אוהבים לטוס במיוחד בעבור אירוע זה, נגיד בפשטות שאתם צריכים להתכוונן לתאריך 26 באפריל 2020 אז יתקיים המרתון הבא.

מדריך הספורט של לונדון

עוד מקצועות ספורט שלא הרחבנו עליהם אך בהחלט תוכלו למצוא אותם ברחבי לונדון באם תחפשו הם:

האבקות, איגרוף, MMA, רולר דרבי, גולף, טיפוס, יוגה ועוד.

 

לפרטים נוספים אודות טיולי יום של נהגוס מחוץ ללונדון והסעות משדה התעופה ללונדון אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך הוואטסאפ או באמצעות האתר.

5/5 - (5 votes)
תגיות: , , ,