קבוצת הכדורגל של פולהאם ומנור סולומון | הבלוג של נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
8 חודשים ago
309 Views

גם מי שלא עוקב אחרי כדורגל בוודאי שמע בחודשים האחרונים על מנור סולומון שמככב במדיה של קבוצת פולהאם מהליגה האנגלית הבכירה. מי שבקיא בכדורגל לא מופתע מהדבר, אך מי שפחות עוקב אחרי הכדור העגול לא בהכרח מכיר את השכונה הלונדונית הקטנה הזו. לכבודו של מנור סולומון והצלחתו בליגת הכדורגל הטובה ביותר אנחנו רוצים להקדיש את המאמר הבא לקבוצת הכדורגל של פולהאם, לשכונה וכמובן לגיבור המלאבסי שכבש אותה.

בנהגוס נשמח לספק לכם שירותי הסעות בלונדון ונעמוד לרשותכם בכל עת אם רק תיצרו איתנו קשר מבעוד מועד.

מה הסיפור של פולהאם?

הרבה לפני שקבוצת הכדורגל של פולהאם הוקמה הוקם באזור שנושא את השם בית אחוזה שהיה תחת החסות של המרסמית' השכנה. במהלך השנים בית האחוזה גדל והתרחב והחלה להתפתח סביבו שכונה שבשלב מסוים התאחדה עם אותה המרסמית' השכנה וכיום היא ידוע בתור London Borough of Hammersmith & Fulham. לאורך ההיסטוריה השכונה אופיינה בעיקר בתעשייה ובמסחר (בייחוד בקדרות, אריגה, ייצור נייר ומבשלות בירה) מה שמשך אליה גם אמנים רבים שבחרו להתיישב בה.

כמו לונדון כולה, גם שכונת פולהאם אוכלסה בשלב מסוים על ידי עניים רבים, אך בשונה משאר העיר באזור זה החלו להשקיע פילנתרופים ופיתחו דיור בר השגה שסייע לכלכלת השכונה. מהפכת התחבורה הביאה לשינוי המהותי ביותר בשכונה וחיברה למעשה את השכונה ללונדון בצורה נוחה ביותר. מבחינה היסטורית שכונת פולהאם תמיד שכנה בצילה של השכונה הקטנה שלצידה, שכונת צ'לסי, ולכן תיירים רבים שפוקדים את האזור נוטים להתבלבל ולכנות את השכונה בשם זה.

איפה זה פולהאם? על הלהיט החדש בלונדון ושמו מנור סולומון

קבוצת הכדורגל של פולהאם

קבוצת הכדורגל של פולהאם הוקמה הלכה למעשה בשנת 1879 תחת השםFulham St Andrew's Church Sunday School F.C. על ידי חברים מהכנסייה של אנגליה שהתחרו בכדורגל ובקריקט. בשנת 1887 זכתה הקבוצה בגביע החובבני הראשון שלה והחלה למעשה במסע אל עבר מה שהיא היום. המסע כלל את שינוי שם הקבוצה ומעבר למדים קבועים, שהיו חצי אדומים וחצי לבנים עם מכנסיים לבנים. אך הרגע המהותי ביותר קרה בשנת 1896 אז הם עברו לשחק ב – Craven Cottage, שהוא אצטדיונה הביתי עד עצם היום הזה.

שנתיים אחרי המעבר לאצטדיון החלה הקבוצה להתחרות באופן מקצועי ולמעשה הם הקבוצה השלישית בלונדון שעשתה את המעבר מחובבנות למקצוענות, אחרי ארסנל ומילוול. בתחילה שיחקה הקבוצה באותם מדים אדומים לבנים אך בשנת 1903 הם עברו לשחק במדים לבנים לגמרי. פולהאם היא מהקבוצות הראשונות שהצטרפו לליגה האנגלית ואף על פי שהם הפסידו במשחק הראשון שלהם במסגרת זו, הם ניצחו את משחקם השני כמה ימים לאחר מכן. אף על פי שמעולם לא נחשבה לאחת מאריות הליגה, קבוצת הכדורגל של פולהאם תמיד הצליחה להביא קהל רב למשחקיה והגיעה לכמה הישגים מרשימים לאורך שנותיה. בין ההישגים הבולטים אפשר למנות 2 תארי סגנות בגביעים אנגלים ואת סגנות הליגה האירופית בשנת 2010.

מנור סולומון בפולהאם

מנור סולומון אומנם נולד בשנת 1999 בפתח תקווה, אך אם תשאלו כל חובב כדורגל אנגלי הוא ידע לספר לכם על ילד הפלא הזה. כבר מגיל קטן תפס מנור את תשומת ליבם של מאמנים וסקאוטרים ועשה את דרכו לקבוצה הבוגרת של מכבי פתח תקווה כבר בגיל 17 ואיש לא הופתע כאשר אופ"א הכתירו אותו לאחד מחמישים השחקנים הצעירים המבטיחים ביותר בעולם. בשנת 2019 מנור חתם בשחטאר דונייצק והמשיך להשתפר בתפקידו ולצבור שם ברחבי אירופה. לולא המלחמה באוקראינה לא בטוח שהיה עובר לפולהאם, אך כיום אוהדי הקבוצה מפנטזים שיחתום על חוזה לעוד שנים ארוכות ויככב במדיה.

הפתיחה של מנור סולומון בפולהאם לא הייתה מזהירה והוא נפצע ונעדר לתקופה ארוכה, אך לשמחת כולם הוא חזר בכושר מופלא והגיע לרצף של חמישה שערים בחמישה משחקים אשר זיכה אותו לפרסום רב. משחקיה של הקבוצה נערכים כאמור בשכונת פולהאם ובהחלט שווה ללכת ולצפות בילד הזה בעודו עושה את צעדיו הראשונים אל עבר עתיד מזהיר.

היכנסו לבלוג שלנו בנהגוס וגלו עוד על  אצטדיוני כדורגל בלונדון, אוכל בממלכה ודברים אחרים שכדאי לעשות בלונדון.