זרקור אטרקציות - קמדן מרקט וקמדן טאון | הבלוג של נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
שנה 1 ago
1385 Views

כשחושבים על לונדון עוברות בראש מחשבות רבות. בעבור חלקנו לונדון היא אוטובוסים אדומים של שתי קומות ואתרים אייקונים כמו הביג בן וארמון בקינגהאם. בעבור אחרים לונדון היא אוכל טעים ברמה הגבוהה ביותר שאפשר למצוא בעולם ובעבור אחרים לונדון היא קודם כול התרבות שלה. לונדון מספיק גדולה ומעניינת שכל אחד ואחת יכולים למצוא בה את מה שהם מחפשים, אבל יש מקום אחד שמרכז את כל מה שחשבתם על לונדון – קמדן טאון. הפעם בזרקור האטרקציות שלנו אנחנו עומדים לדבר על שוק קמדן (קמדן מרקט) והאזור הסובב אותו. אז בואו נצלול פנימה.

מה ההבדל בין קמדן מרקט לקמדן טאון?

הרבה אנשים נוטים להתבלבל בין קמדן מרקט לבין קמדן טאון ולכן חשוב לנו להתחיל בלעשות סדר בעניין. אומנם לא מדובר על טעות גדולה, אבל תמיד נחמד להבין את הכוונה. באומרנו קמדן מרקט אנחנו מתייחסים לשוק קמדן שמכיל בתוכו שישה שווקים שונים – קמדן לוק, שוק האורוות, רציף הוואלי, באק סטריט מרקט, אלקטריק בולרום, שוק הרחוב של רחוב אינברנס. כל השווקים האלו נמצאים באזור שנקרא קמדן טאון, או בקיצור – קמדן.

ההיסטוריה של קמדן

שכונת קמדן החלה להתפתח כשכונת מגורים ב – 1791 ובראשיתה היא הייתה תחת החסות של קנטיש טאון הסמוכה. שם השכונה, קמדן, הגיע משמו של צ'ארלס פרט – הארל הראשון של קמדן. בתחילה השכונה הייתה מנומנמת ובראשית ימיה לא הרבה נכתב עליה, אך בזמן המהפכה התעשייתית של המאה ה – 19 והתפתחות מערכת הרכבות באנגליה הפכה השכונה לאחד ממרכזי הפעילות השוקקים ואזרחים רבים עברו להתגורר בה. במאה ה – 20 עסקי השעשועים החלו להיכנס לשכונת קמדן ורשת המלונות הולידי אין הקימה באזור מלון שהביא גם הוא לבום תיירותי. האזור כולו החל להתפתח מהבחינה הכלכלית באזור שנת 1973 כאשר היוזמה להקמת קמדן מרקט החלה לקרום עור וגידים.

מה יש בשווקים השונים של קמדן מרקט

מה יש בשווקים השונים של קמדן מרקט

 • קמדן לוק מרקט – Camden Lock Market
  הקמדן לוק הוא השוק הראשון שהוקם באזור ושמו מגיע מהמילה Lock (תא שיט). בעבר אזור זה היה אזור של סחר ימי שהתקיים על תעלת ריג'נט הסמוכה, אך כאשר הסחר הימי פסק החלו כמה דוכנים קטנים למכור את מרכולתם באזור וכך התקבעה עובדה בשטח. בשוק הזה אפשר למצוא מגוון רחב של דברים החל בדוכני ספרים, דרך ביגוד יד שנייה ועד מוצרי אומנות בעבודת יד. המומחיות של שוק זה היא בעיקר בעלי המלאכה הרבים שמוכרים כאן את מרכולתם, אך כמו כן תוכלו למצוא גם דוכני מזון וכמעט כל דבר שתרצו.
 • שוק האורוות – Stables Market
  שוק האורוות קיבל את שמו מהאורווה המיתולוגית שהיו במקום במשך שנים ועד היום המבנה עצמו נחשב מבנה לשימור בשל ההיסטוריה הרבה שלו. כמו בכל השווקים האחרים בקמדן, גם כאן תוכלו למצוא ערבוביה של מוצרים שונים, אך הייחוד של שוק זה הוא בבגדי הוינטאז' ובאווירה הגותית שלו. למותגים גדולים אסור למכור בשוק זה כך שרק עסקים קטנים נמצאים כאן, ועדיין יש כאן חנות אחת שנעשתה שם דבר בפני עצמה – CyberDog שביקור בה זה חוויה בפני עצמה.
 • רציף הוואלי – Hawley Wharf
  אוקיי, אנחנו יודעים שהשם של השוק הזה ממש לא יושב טוב. אבל עדיין מדובר על השוק הפופולרי ביותר בקמדן מרקט. בעבר השם של השוק הזה היה "קמדן לוק וילאג'" אך זה השתנה במרוצת השנים, למרות שיש עדיין אנשים שקוראים לשוק זה כך. השוק המקורה הזה נמצא על גדול נהר ריג'נט והוא מכיל בעיקר מוצרי עבודת יד מרשימים וכ – 60 דוכני מזון.
 • באק סטריט – Buck Street Market
  באק סטריט נמצא על הרחוב הראשי של קמדן ושם בעיקר אפשר למצוא בגדים. מדובר על שוק פתוח שמורכב ממאתיים דוכני רחוב שמוכרים כל סוג בגד שרק תחשבו עליו. לא מדובר על השוק הפופולרי ביותר, אבל בהחלט שווה להסתובב בו ולהרגיש את האווירה הייחודית.
 • אלקטריק בולרום – Electric Ballroom
  המבנה בעל שתי הקומות שנקרא "אלקטריק בולרום" הוא אחד המעניינים באזור והוא שימש מקום להופעות ולצד ממכר של מוצרים שונים. כיום המקום סגור ונמצא תחת מחלוקת על המשך השימוש בו.
 • שוק הרחוב של רחוב אינברנס – Inverness Street Market
  עוד שוק קטן שנמצא ברחוב בקמדן טאון הוא השוק של רחוב אינברנס. מדובר על שוק עם היסטוריה עתיקה שמתמחה בעיקר בממכר של פרודוקטים ולאו דווקא מוצרים מוגמרים. במרוצת השנים הניצוץ הייחודי של השוק דהה וכיום אפשר למצוא שם דוכנים תיירותיים יותר וכל מיני מסעדות ובתי קפה לצד שוק פירות וירקות.

דברים לעשות בקמדן טאון

דברים לעשות בקמדן טאון

שלושת הדברים העיקריים שיש לעשות בקמדן טאון הם כמובן לאכול, לקנות ולהסתובב לשם השוטטות. אבל כדי שתדעו קצת יותר על האזור, גיבשנו לכם במקום אחד את הדברים המרכזיים שיש לעשות בקמדן.

 • תעלת ריג'נט – בבסיסו הקמדן מרקט הוא שוק שהוקם על התעלה ועד היום היא מהדברים המרכזיים שרואים כאן. אנחנו ממליצים לכם לטייל על גדות התעלה ואם בא לכם לעשות טיול רגלי, שווה לכם להגיע עד לונציה הקטנה.
 • בית ססיל שארפ (Cecil Sharp House) – עוד לפני שאזור קמדן הפך להיות חממה בעבור להקות פאנק, רוק ושאר סגנונות מודרניים, הסגנון ששלט בשכונה היה הפולק האנגלי. בבית ססיל שארפ תוכלו לתפוס הופעת פולק ולהתחבר לשורשים של המקום.
 • אומנות רחוב – חלק בלתי נפרד מהאזור הוא אומנות הרחוב שבו ואף על פי שקשה לכתוב מראש על גרפיטי ואומנות שמתחלפת, רצינו להגיד לכם לפתוח עיניים וליהנות מהעושר הויזואלי שיש באזור. עוד דבר ששווה לעשות זה לחפש את הפסל שמוקדש לאיימי ווינהאוס.
 • הראונדהאוס – אחד מאולמות ההופעות הטובים ביותר בלונדון נמצא בשכונת קמדן וזה לא מפתיע בהתחשב באווירה המוסיקלית שיש לאזור.
 • המוזיאון היהודי – באחד מהרחובות הצדדים שבסמוך לשוק קמדן תוכלו למצוא את המוזיאון היהודי של לונדון. מדובר על מוזיאון חינוכי שמטרתו היא להפיץ את ההיסטוריה והתרבות היהודית לכל מי שמעוניין. מדובר על מוזיאון מעניין מאוד שמשלב בין היסטוריה ואומנות בצורה חיננית ומעניינת.

כפי שאתם יכולים להבין זהו רק קצה הקרחון של כל הדברים שאפשר לעשות ולראות בקמדן מרקט. חברת נהגוס ממשיכה להביא לכם מדריכים על לונדון וכמובן מסדרת לכם את כל הנושא של הסעות משדה התעופה ללונדון. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.