מתניידים בלונדון - כל סוגי התחבורה הציבורית בלונדון - נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
8 חודשים ago
646 Views

לונדון היא עיר עצומה, למעשה היא העיר הגדולה ביותר במערב אירופה ועם שטח של יותר מ – 1500 קילומטר רבוע היא יכולה להיות קצת מלחיצה למי שמתכנן להתנייד בה. למזלנו, התחבורה הציבורית בלונדון נחשבת לאחת הטובות בעולם ובמאמר זה אנחנו רוצים לדבר על כל אופני התחבורה השונים שיש בלונדון כדי שכאשר תגיעו לכאן תוכלו להיות רגועים לפני שתידרשו להגיע ממקום למקום.

כמו כן, אנחנו בנהגוס מציעים שירותי הסעה ייעודיים משדות התעופה השונים אל המלון או הדירה שלכם בלונדון. תוכלו למצוא אצלנו שירותי שאטל אשר בהם נקבץ כמה משפחות בהסעה אחת ומובן שגם הסעות פרטיות שבהן נהג עם שלט ימתין לכם ביציאה וילווה אתכם עד לפתח המלון שלכם. להזמנת נסיעה – שלחו לנו הודעה.

כל המידע על התחבורה הציבורית בלונדון

הגוף שאחראי על מרבית מאמצעי התחבורה הציבורית בלונדון נקרא – TFL (Transport For London) ובאחריותו אפשר למצוא את האוטובוסים, רכבת תחתית, רכבת עילית, DLR, מוניות, אופניים רשמיות של העירייה ושירותי ההסעות הציבוריים שמתקיימים על גבי נהר התמזה. כפי שאפשר לראות מדובר על תאגיד ענק שמעסיק בקרבו קרוב ל – 30 אלף עובדים כך שבכל מקום תוכלו למצוא מישהו שישמח לסייע לכם בשאלות ובניווט.

להלן עוד כל מיני פרטים שחשוב לדעת על התחבורה הציבורית בלונדון:

  • לונדון מחולקת לתשעה אזורים מבחינת התחבורה הציבורית כאשר אזורים 1 ו – 2 נחשבים למרכז העיר וככל שהמספר גדל כך מתרחקים למעשה מהמרכז.
  • אפשר להתנייד בתחבורה הציבורית בלונדון באמצעות כרטיס אויסטר או באמצעות שימוש בכרטיס אשראי שיש בו NFC (מה שידוע כוויפיי בארץ).
  • כדי לתכנן את הנסיעה שלכם מומלץ להשתמש בגוגל מפות או באפליקציית Citymapper
  • לפני כל נסיעה שווה לבדוק את אפשרויות הנסיעה כדי להימנע משיבושים בקווים.
  • התחבורה הציבורית בלונדון היא לא כמו זו שבשוויץ או בגרמניה ולכן אפשר לצפות לאיחורים ולעיכובים.
  • אם אתם משתמשים בכרטיס אשראי, השתמשו באותו אחד לאורך כל היום וכך לא תשלמו יותר מהמכסה היומית הקבועה.
  • חשוב לא לשכוח לגעת עם הכרטיס בקורא הצהוב בכניסה וביציאה מהרכבת (באוטובוס צריך להעביר רק בכניסה).
  • נסיעה בשעות העמוסות יקרה יותר מאשר בשעות העמוסות פחות.
  • תמיד תעמדו בימין במדרגות הנעות.

 

כל סוגי התחבורה הציבורית בלונדון

דברים שחשוב לדעת על הרכבת התחתית בלונדון

הרכבת התחתית של לונדון, או כפי שהיא מכונה בידי המקומיים – The Tube, היא אחת משתי הרכבות התחתיות העתיקות ביותר בעולם והיא מכסה שטח של יותר מ – 400 ק"מ כאשר פחות מחצי ממנו נמצא באמת מתחת לאדמה כפי שהשם מעיד. כמעט בכל מקום בעיר, במיוחד באזורים התיירותיים והמרכזיים, תוכלו למצוא תחנת רכבת תחתית במרחק הליכה קצר כך שמדובר על אחד מאמצעי התחבורה הנפוצים ביותר בלונדון. רכבות מגיעות בתדירות משתנה, אך גם בשעות הקטנות ביותר לא תמתינו יותר מעשר דקות לרכבת ובשעות השיא לא תמתינו יותר מחמש דקות.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים ומוזמנות לקרוא את המאמר הייחודי שהקדשנו לרכבת התחתית של לונדון.

דברים שחשוב לדעת על אוטובוסים בלונדון

האוטובוסים בלונדון נחשבים לאטרקציה תיירותית בזכות עצמם, אך חשוב לדעת שאם אתם מתכננים לנסוע באוטובוס קומותיים שווה לבדוק שהקו הצפוי הוא באמת כזה של קומותיים. ברחבי לונדון יש אזורים צרים שבהם אוטובוסים של שתי קומות לא יכולים לעבור ובאזורים אלו תמצאו אוטובוס חד קומתי. זה אומנם לא משפיע על הנסיעה, אבל אם אתם רוצים לנצל את הנסיעה כדי לסמן וי על נסיעה באוטובוס קומותיים אז שווה שתבדקו זאת מראש.

מסלולי הנסיעה של האוטובוסים בלונדון מכילים יותר מ – 19 אלף תחנות הפזורות ברחבי העיר העצומה הזו ומחיר נסיעה עומד על 1.5 פאונד, כאשר אם תעברו בין שני קווים בפרק זמן שלא עולה על שעה לא תשלמו על הנסיעה הנוספת. שווה לנסוע באוטובוס לא רק בשביל החוויה, אלא בעיקר כדי להגיע לאזורים פחות מתויירים שלאו בהכרח יש בהם רכבת תחתית.

דברים שחשוב לדעת על מוניות בלונדון

המוניות השחורות המוכרות בלונדון הן היחידות שמורשות לעצור לכם בהרמת יד ברחוב. כל שאר המוניות (כולל אובר) מחויבות להגיע רק בהתאם להזמנה שתבצעו ואסור להן בשום פנים לעצור לכם ככה סתם ברחוב. היתרון היחידי שיש למוניות המוכרות והמפורסמות זה הגודל שלהן והעובדה שאפשר לנסוע בהן גם שישה אנשים או כאשר יש עגלת תינוק או כיסא גלגלים. אבל מעבר לכך מדובר על פתרון יקר מאוד שמלבד החוויה שבו, כנראה שיהיה לכם שווה להשתמש בחברות אחרות כמו אובר ודומותיה.

הסבר על התחבורה הציבורית בלונדון

פתרונות נסיעה אחרים בלונדון

באזורים מסוימים בלונדון לא תמצאו תחנות רכבת תחתית כלל והסיבות לכך מגוונות, אך במרבית האזורים האלו תוכלו למצוא מלבד האוטובוסים פתרון שנקרא אוברגראונד. האוברגראונד זוהי למעשה רשת של רכבות עיליות שקיימת בלונדון והיא מחברת אזורים רבים בעיר. כמו כן קיימות אפשרויות נוספות כמו רכבות טראם (חשמליות) או רשת ה – DLR שנמצאת באזור הנמלים של לונדון. כל פתרונות הנסיעה האלו עובדים גם הם על כרטיס האויסטר ושייכים לרשת ה – TFL. בנוסף לכך יש בלונדון כל מיני אפשרויות של נסיעה באופניים. האופניים הציבוריים של לונדון ממותגים כאופני סנטנדר, על שם הבנק, אך המקומיים קוראים להן אופני בוריס על שם ראש העיר שהביא אותם לתפוצה רחבה – בוריס ג'ונסון.

כאמור, אנחנו בנהגוס מציעים לך שירותי הסעות בלונדון עם נהגים מקצועיים ומוסמכים שגם מדברים עברית וגם ישמחו לסייע לכם ולהמליץ לכם על כל מה שתרצו לאורך הדרך.

5/5 - (1 vote)