כל המידע על אולפני הארי פוטר בלונדון |נהגוס הסעות בלונדון

by נהגוס ניהול אתר
שנה 1 ago
2033 Views

הרבה פעמים הנהגים שלנו בנהגוס נשאלים על אודות הסיורים באולפני הארי פוטר בלונדון ואנחנו נהנים להסביר את כל מה שצריך לדעת בנושא. אבל אם יש משהו שלמדנו לאורך השנים זה שלא כולם שואלים ויש אנשים שהיו רוצים לשאול אבל שכחו או התביישו. בדיוק בשביל זה החלטנו להקדיש פעם בחודש מאמר שלם על אטרקציה אחרת בלונדון שיש עליה הרבה באזז ושאנחנו יכולים לתרום מעט בעוד מידע בעברית עליה.

אולפני הארי פוטר בלונדון – מה הסיפור?

אחת האטרקציות הבולטות ביותר בלונדון בשנים האחרונות היא ללא ספק אולפני הארי פוטר בלונדון. אם קראתם את סדרת הספרים המצליחה בהיסטוריה, וגם אם לא, אתם יודעים כי מדובר על תופעה חוצת גבולות ומדינות שיש לה מעריצים רבים ברחבי העולם. מובן שגם העובדה שסדרת הסרטים הפכה לאחת מהפופולריות בהיסטוריה לא הותירה הרבה ברירות לוורנר אלא לפתוח בשנת 2012 פארק שלם שמוקדש להארי פוטר ומיום הקמתו הוא גם מוכתר מדי שנה על ידי האתר טריפאדוויזור לאטרקציה הטובה בעולם כך שהם עשו עבודה נהדרת.

לפני שנדבר על הדברים החשובים ביותר כמו איך מגיעים, מה יש לראות ומה לאכול, אנחנו רוצים לדבר מעט על ההיסטוריה ועל המקום עצמו. אז הדבר הראשון שחשוב לדעת זה שאולפני הארי פוטר לא באמת נמצאים בלונדון, אלא צפונית לעיר במרחק של כשעה נסיעה. והדבר השני שחשוב לדעת זה שבעוד הרבה מהדברים הם קבועים, יש גם תערוכות מתחלפות כך שבהחלט שווה להתעדכן באתר הרשמי שלה האטרקציה אולפני הארי פוטר בלונדון.

על ההיסטוריה של האולפנים עצמם

אף על פי שמדובר על שחזור של סטים שלמים ומקוריים מהסרטים עצמם, אולפני הארי פוטר בלונדון לא היו בהכרח המקום שבו צולמה כל סדרת הסרטים. אבל מדובר בכל זאת על מקום עם היסטוריה ארוכה ואנחנו בנהגוס, כידוע לכם, אוהבים את ההיסטוריה שלנו אז הרשנו לעצמנו לכתוב לכם קצת עליה.

האזור כולו היה בעבר מפעל של חיל האוויר שהוקם בשנת 1940 כדי לספק חלקים לחיל האוויר בזמן מלחמת העולם השנייה והמלחמה בנאצים. אף על פי שמדובר על מקום קטן שנמצא במחוז הרטופדרשייר, שלא נחשב לתעשייתי במיוחד, המפעל זכה להצלחה רבה בתחומו וחשיבותו למאמץ המלחמתי הייתה גדולה. בסיום המלחמה המפעל החליף ידיים מספר פעמים כאשר חברת רולס רויס הייתה האחרונה שהשתמשה בשטח כמפעל לפני שהוא ננטש.

בשנת 1994 אנשים מצוות הצילום של ג'יימס בונד (גולדן איי) גילו את המפעל הנטוש והחליטו להפוך אותו לאולפן קולנוע מקצועי לכל עניין ודבר. עוד באותה שנה הם הכשירו את הקרקע והמקום זכה להצלחה מחדש עם סרטים כמו מלחמת הכוכבים וסליפי הולו שצולמו בו. אבל בשנת 2000 הכול השתנה כאשר המקום נשכר לצילומי הארי פוטר ומשם השאר היסטוריה.

סיור באולפני הארי פוטר

Free public domain CC0 photo.

מה רואים באולפני הארי פוטר בלונדון?

עוד מסיום הצילומים של הסרט הראשון בסדרת הארי פוטר, הבינו בוורנר ברדרס מה יש להם בידיים והחלו לשמור חפצים וחלקי ארט כדי שבעתיד ישמשו אותם לבניית פארק הארי פוטר. מיד בסיום הצילומים של הסרט האחרון בסדרה החלו העבודות על הפארק וכיום אפשר למצוא בו את הפעילויות הקבועות הבאות:

 • סטים מסרטי הארי פוטר – בין הסטים שתוכלו לטייל בהם תמצאו את האולם הגדול, היער האסור, רציף 9 ושלושת רבע וסמטת דיאגון.
 • אביזרים – תמיד רציתם לראות את השיקויים שמעטרים את הוגוורטס, או שאולי רציתם לבחון מקרוב את יותר מ – 900 הפריטים שנמצאים בארון הזיכרונות של דמבלדור. כל אלו ועוד המון פרופס ואביזרים מהסרטים השונים ממתינים גם הם בסיור באולפני הארי פוטר.
 • תלבושות – החל במדים של קבוצות הקווידיץ' השונות ועד תלבושות מכל הסרטים והתקופות השונות שהסרט עובר בהן.
 • אפקטים – כל סוגי האפקטים בעולם קיימים בעולמו של הארי פוטר – אפקטים ויזואליים, אפקטים ממוחשבים ועוד מגוון של אשליות ותוכנות שעזרו לייצר את הקסם נחשפות בפעם הראשונה לעיני הצופים.

הסיור באולפני הארי פוטר בלונדון אורך כשלוש וחצי שעות והוא נעשה בהדרכה עצמית. בשונה מפארקים אחרים שאתם מכירים, כאן מדובר על סיור רגלי ולא על אטרקציות חווייתיות ומתקנים שונים. בכל שעה ייעודה נמצאים במקום כשישה אלף מבקרים בו זמנית .

איך מגיעים לאולפני הארי פוטר בלונדון

 • האפשרות הראשונה היא לרכוש כרטיס כניסה לאולפני הארי פוטר בלונדון שכולל הסעה עם החברה הרשמית, Golden Tours, כאשר מזמינים את האפשרות הזו בוחרים מראש את נקודת האיסוף מבין האפשרויות הבאות:
  • תחנת ויקטוריה
  • תחנת בייקר סטריט
  • תחנת קינגס קרוס
 • האפשרות השנייה היא להזמין הסעה פרטית עם חברות שונות כמו למשל איתנו בנהגוס
 • האפשרות השלישית והפחות מומלצת מכולן היא להגיע בתחבורה ציבורית לתחנת הרכבת של ווטפורד ומשם להחליף לאחד מקווי האוטובוס שייקחו אתכם כמעט עד לאולפן

בנוגע לאוכל באולפני הארי פוטר, יש במקום קיוסק ובאזור עצמו יש כל מיני מסעדות, אך מומלץ להגיע עם כריכים ולהמתין עם הארוחה עד לשובכם ללונדון.

אנחנו מקווים כי המאמר הזה יסייע לכם בתכנון הסיור שלכם לאולפני הארי פוטר בלונדון ואם תרצו להזמין מאיתנו הסעה לשם, רק דברו איתנו.

Rate this post