אוכל הודי - המסעדות ההודיות הטובות בלונדון | נהגוס בלוג

by נהגוס ניהול אתר
8 חודשים ago
1288 Views

לונדון ואוכל הודי הולכים יד ביד כבר שנים ארוכות וכמות המסעדות ההודיות הטעימות שאפשר למצוא בעיר היא באמת בלתי נתפסת. בנהגוס אנחנו מאוהבים במטבח ההודי והחלטנו להקדיש מאמר שלם שיעסוק באוכל הודי בלונדון. במאמר זה אנחנו רוצים, כמובן, לשתף אתכם במסעדות ההודיות הטובות ביותר בלונדון, אבל אנחנו גם רוצים קצת לספר לכם על ההיסטוריה המדהימה של הודים בלונדון כדי שתבינו עד כמה עמוק הקשר הזה. אז למה אתם מחכים? המשיכו לקרוא ומהרו להזמין שולחן באחת המסעדות.

מעבר להמלצות על אוכל ועל דברים לעשות בלונדון, בחברת נהגוס אנחנו עוסקים בהסעות בלונדון ונשמח לעמוד לשרותכם אם תרצו שניקח אתכם משדה התעופה עד לבית המלון שלכם – שלחו לנו הודעה בווטאספ.

הקשר בין אוכל הודי ללונדון

האימפריה הבריטית החלה בכיבוש הודו כבר בשנת 1757 על ידי הקמה של חברות סחר שבאמצעותן היא הגדילה את כוחה ואת השפעתה על פנים תת היבשת ההודית. בשנת 1858 הוקמה באופן רשמי הישות אשר זכתה לשם "הראג' הבריטי", אשר חלשה על תחומים של מדינות שכיום אנחנו מכירים כהודו, פקיסטן, מינאמר ובנגלדש. צורת השליטה הבריטית כללה מיעוט של בריטים אשר עמדו בראש המדינה, ותחתם אצולה הודית ובירוקרטיה בריטית. צורת השלטון הזו הייתה קיימת עד לשנת 1947 אז הודו קיבלה את עצמאותה.

כפי שאפשר להבין, פרק זמן ארוך זה יצר קשרים הדוקים בין שתי המדינות וכך נוצר מצב שמהגרים הודים רבים הגיעו לחיות באנגליה בכלל ובלונדון בפרט. כיום אנשים ממוצא הודי (ואנחנו מכלילים כאן גם את פקיסטן ובנגלדש המודרניות) מהווים כ – 25% מאוכלוסיית לונדון ובהתאם לכך יש לנו המון מסעדות הודיות בלונדון. אז בואו נשאיר את ההיסטוריה מאחורינו ונעבור לדבר על אוכל.

המסעדות ההודיות הטובות ביותר בלונדון

המסעדות ההודיות הטובות ביותר בלונדון

 • Dishoom
  אי אפשר להכין רשימה של מסעדות הודיות בלונדון בלי לדבר על המסעדה ההודית המפורסמת ביותר בממלכה – דישום. מדובר על מסעדה שמביאה את מטבח הרחוב של בומביי, עם דגש על מטבח שמקורו בפרס, ויש לה סניפים רבים בעיר שאנשים עומדים בתור כדי לשבת ולאכול בהם. לא משנה באיזה סניף תבחרו לאכול, דעו שמצפה לכם ארוחה טעימה ומיוחדת.
 • Gymkhana
  לרוב אומרים שמסעדות הודיות יוקרתיות לא באמת שוות את הכסף, אבל מי שאומר את זה לא טעם את מה שיש לגימקה להציע. מדובר על מסעדה שמציעה חוויית אכילה יוקרתית וייחודית אשר מושפעת ממועדוני ה – Gymkhana ההודים ואם אתם ממש רוצים לדעת אז יש לה גם כוכב מישלן כדי להוכיח את איכותה.
 • Madhu’s
  מסעדה הודית משפחתית שקיימת כבר יותר מ – 40 שנה ויש לה כיום שני סניפים בלונדון, שני סניפים נוספים בממלכה ועוד אחד בטורקיה. אז נכון שכיום אם המשפחה כבר לא עומדת ומבשלת את האוכל, אבל הטעמים עדיין אותנטיים ואנחנו מאוהבים במקום הזה.
 • The Cinnamon Club
  המראה והשם של המסעדה הזו ממש לא משדר אוכל הודי אותנטי, אבל חייבים להודות שחלק ניכר מזה זה בגלל המיקום המרכזי שלה והצורך שלה להתחרות במסעדות המתוחכמות שמסביב. אבל מי שידלג מעל המשוכה של המראה יגלה מסעדה הודית מופלאה שמצליחה לרגש ולהפתיע בעזרת השראה הודית מודרנית ייחודית.
 • Amya
  מדובר על מטבח פאן הודי שלוקח השראה מתת היבשת כולה וקיבל בזכות כך הכרה של מדריך מישלן. מדובר על מסעדה ששפים מקומיים מהללים ואם האנשים שמבינים באוכל בלונדון ממליצים עליה, מי אנחנו שנתווכח.

כמובן שיש עוד המון מסעדות הודיות מופלאות בלונדון, אבל לצערנו אנחנו לא יכולים לכתוב את כולן. עוד מסעדות שכמעט הזכרנו הן – Bibi, Gunpowder, Jamavar, ו – Tamarind.

אם בא לכם אוכל אחר, יש לנו המון המלצות בעבורכם בבלוג שלנו כמו רשימה של חמשת המסעדות האיטלקיות הטובות ביותר בעיר, מאמר שסוקר את המסעדות הישראליות הטובות ביותר בלונדון וכמובן שיש לנו מאמר שאוסף בעבורכם כמה מהמסעדות האסייתיות הטובות בלונדון.