אטרקציות בלונדון - גדר לונדון והמצודה | הבלוג של נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
9 חודשים ago
758 Views

שניים מהסמלים הגדולים ביותר שיש ללונדון הם ללא ספק גשר לונדון ומצודת לונדון. מדובר על מבנים שזוכים לתהילת עולם ברחבי העולם ואין כמעט ילד שלא מכיר את שיר הילדים "גשר לונדון מתמוטט", אבל האם אתם באמת מכירים את ההיסטוריה ואת הדברים שיש לעשות בשתיים מהאטרקציות המרכזיות בלונדון?

בנהגוס אנחנו ממשיכים להציע לכם מידע על כל הדברים שיש לעשות בלונדון ובהמשך למאמרים שלנו על הלונדון איי ואולפני הארי פוטר, אנחנו רוצים להציג בפניכם את האטרקציות העתיקות ביותר שיש ללונדון להציע כדי שתגיעו מוכנים לביקור הבא שלכם בעיר.

כל המידע על גשר לונדון

גשר לונדון – ללכת על אייקון

גשר לונדון הוא למעשה הסיבה שבזכותה לונדון הוקמה. הרומאים כבשו את האזור בסביבות 47 לפני הספירה והחלו לבנות גשר עשוי עץ שיחבר בין שתי גדול נהר התמזה. הסיבה שהרומאים בחרו להקים את גשר לונדון דווקא במיקומו היא פשוטה למדי – באזור זה גדות הנהר יצרו מפרץ טבעי עם הגבהה שמאפשרת פריקת סחורות מעל הבוץ והמים של הנהר. במשך מאות שנים עמד הגשר וסימן את חוזקה של לונדוניום (השם הרומאי של לונדון) עד שבשנת 1014 המלך אלתרד השני נאלץ לשרוף בעצמו את הגשר כדי למנוע מהוויקינגים לכבוש את העיר, מה שהצליח לו אך גם עלה לו בכך שדמותו נתפסת עד היום כחלשה והוא נחשב לאחד המלכים הפחות טובים שהיו באנגליה.

לא ניכנס כאן לשיעור היסטוריה, ובהחלט יש הרבה מה לדבר עליו כאשר מדובר על גשר שהוא בן יותר מאלפיים שנה, אבל נספר כי לאורך ההיסטוריה הגשר עצמו נשרף ונבנה מחדש בערך שש פעמים כאשר בשנת 1176 נכתב שיר הילדים המפורסם בעקבות עבודות השיפוץ של הגשר לאחר השריפה הגדולה שהייתה ב – 1136 שהובילה לכך שהבניה נעשתה מאבן ולא מעץ.

מה יש לעשות בגשר לונדון

כיום גשר לונדון הוא אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בלונדון ומגיעים אליו מיליוני אנשים בשנה כדי להצטלם למרגלותיו ולטייל בחדרים המרהיבים שיש בפנים. בפנים תוכלו לראות חדרים המכילים את מנגנוני הענק שנועדו לפתוח ולסגור את הגשר בשעת הצורך, ולצידם העתקים של אותם המנגנונים כפי שהיו בעבר. נוסף על כך אפשר ליהנות מטיילת שקופה שמובילה בין שני הצריחים ומחדר עם תצפית המשקיפה על כל לונדון, וכמובן שווידאו שיסקור את ההיסטוריה והחשיבות של הגשר.

מצודת לונדון – ארמון וכלא

האמת היא שכדי לספר את ההיסטוריה של מצודת לונדון כנראה שנצטרך ספר שלם ולא יספיק לנו מאמר בבלוג. אבל אם ננסה לתמצת אותה אז נצטרך להתחיל מכך שבשנת 1066 הוקמה המצודה הלבנה שנתנה למקום את שמו על ידי וויליאם הכובש ומהר מאוד הפך המקום כולו לאחד החשובים באנגליה כולה כיוון שהיה הטירה המרכזית בעיר הבירה. לאורך ההיסטוריה השתמשו במצודת לונדון כדי לאחסן נשק ותבואה, אך גם כמגורים מלכותיים ומפוארים, מה שהביא לפיתוח הביצורים והמבנים שמסביב.

במשך שנים רבות הייתה המצודה סמל לשנאה בעבור תושבי לונדון שסבלו משלטונם של המלכים שהחליטו לבצר את עצמם ולהשקיע את כל הכסף בעצמם ולא בעם. אך מה שהפך את המצודה למפורסמת היא העובדה שהמקום שימש כבית סוהר החשוב ביותר במדינה שבו הוחזקו האסירים המפורסמים והחשובים ביותר כמו הנסיכה אליזבת' (לא המלכה של היום), אן בולין, ליידי ג'יין גריי וכמובן גאי פוקס.

אטרקציות בלונדון מצודת לונדון

מה יש לעשות במצודה של לונדון

במצודת לונדון אפשר לראות המון דברים ומדובר על חצי יום טיול לפחות שמומלץ להקדיש למקום. אפשר למצוא שם את המטבעה המלכותית שבה מייצרים את המטבעות המלכותיים לחגיגות ואירועים מיוחדים ואפשר למצוא שם חדרי תצוגה עם תכשיטי המלכה ועוד המון יצירות אומנות ומבנים ארכיטקטוניים מרהיבים. הדברים הבולטים ביותר שאסור לפספס הם:

 • העורבים והשומרים של המצודה
 • סיור במצודה הלבנה
 • תכשיטי המלכה
 • חדר העינויים
 • המגדל המדמם

דברים לעשות ולאכול באזור של מצודת לונדון והגשר

 • בורו מרקט הוא שוק האוכל הגדול והעתיק ביותר בלונדון והוא נמצא ממש בסמוך לשתי האטרקציות האלו כך שאפשר לשלבו ולייצר יום שלם של טיול בלונדון.
 • שוק מלטבי נמצא גם הוא לא רחוק והוא מומלץ למטיבי לכת שכבר אכלו את כל מה שאפשר בבורו מרקט.
 • מסעדת Bala Baya של השף ערן טיבי היא כל מה שאתם יכולים לדמיין מארוחת שף בסגנון תל אביבי בלונדון.
 • דבר ידוע זה שהצרפתים והבריטים לא מחבבים זה את זה, אבל אחרי סיור במצודת לונדון אין כמו לאכול ב – Casse Croute, מהמסעדות הצרפתיות הטובות בעיר.
 • ברשת Natural Kitchen תמצאו אפשרויות בריאות יותר למאכל באזור גשר לונדון והמצודה, ויש להם עוד סניפים ברחבי העיר אם אהבתם.
 • הלונדון איי נמצא לא רחוק משם וזה אומר שיש עוד המון אטרקציות באזור כמו החוויה של שרק והמרתף של לונדון.
 • הפרלמנט
 • מוזיאון טייט מודרן
 • קתדרלת סנט פול והעיר העתיקה

העורבים של מצודת לונדון

Rate this post