מדריך מזג אוויר בלונדון לפי חודשי השנה | הבלוג של נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
חודש 1 ago
228 Views

לונדון ידועה בכל מיני דברים. יש כאלו שישר יחשבו על הביג בן, יש כאלו שידברו על המוניות או על תאי הטלפון האדומים, ויש את אלו שכל מה שהם יודעים להגיד על לונדון זה שמזג האוויר שם גשום. אז נכון. מזג האוויר בלונדון הוא דבר הפכפך ויש בלונדון המון ימים גשומים, אבל זה לא אומר שהגשם צריך לקלקל לכם את הטיול. במדריך הזה תמצאו הסברים על מזג האוויר בלונדון ופירוט של כל החודשים ומזג האוויר הממוצע ששורר בהם.

חברת נהגוס עומדת לשרותכם בכל מזג האוויר עם שירות הסעות משדות התעופה השונים למלונכם בלונדון – חייגו אלינו כדי לקבל פרטים נוספים, או שלחו לנו הודעה בוואטסאפ.

מידע כללי על מזג האוויר בלונדון

תמיד כשאנחנו חושבים על מזג האוויר בלונדון אנחנו נזכרים בשורה הנהדרת מהשיר "יהונתן סע הביתה". השיר כולו מתאר למעשה את החוויה של אושיק לוי ויהונתן גפן בעת חיו בלונדון, אבל השורה שהכי מתארת את העיר ואת מזג האוויר שבה היא – "האנשים בריאים אבל השמש שם חולה". אז האם באמת השמש בלונדון חולה? בוא נסתכל קצת לעומק על מזג האוויר בלונדון.

דיבור על מזג האוויר הוא אחד מהדברים החביבים ביותר על הבריטים. מדובר על שיחת חולין קבועה שאפשר לנהל בכל יום מימות השנה, והרבה מכך נובע מזה שמזג האוויר בלונדון הוא דינמי ומשתנה. אחד הפתגמים החביבים ביותר שמייצגים את מזג האוויר בלונדון בצורה הטובה ביותר הוא ש"בלונדון יש ארבע עונות ביום". המיקום הגיאוגרפי של לונדון מכתיב את האקלים בה, והאקלים ששורר בה מאופיין בחורפים קרירים, קיצים חמימים ומשקעים תכופים שיורדים לאורך כל ימות השנה. אבל הנתונים האלו מבלבלים מעט. למעשה כמות הגשמים הממוצעת שיורדת בשנה בלונדון דומה לזו שיורדת בירושלים, רק שבירושלים כמות הגשמים הזו מתרכזת לכמה ימים בודדים, בעוד בלונדון הגשמים מפוזרים לאורך כל השנה.

אז נכון. קיימות תקופות קיצון בעיר שבהן הטמפרטורות יכולות לנסוק לגבהים מטרידים, או לצנוח אל מתחת לאפס, אך אלו הן תקופות נקודתיות שלא מייצגות את הכלל. ממוצע המעלות היומי בלונדון לאורך כל השנה הוא 12.8 צלזיוס, וכך תמיד מומלץ להצטייד בשכבה ארוכה או במעיל נגד רוח.

מזג האוויר בלונדון לפי חודשי השנה

מזג האוויר בלונדון לפי חודשי השנה

 • מזג האוויר בלונדון בינואר
  חודש ינואר נופל בלונדון על החורף, וכך ממוצע המעלות החודשי נע בין 4 ל – 9 מעלות צלזיוס. תחילת החודש היא התקופה הקרה יותר, שכן מדובר על ממש אמצע החורף הלונדוני, אך לקראת סוף החודש המעלות כבר מתחילות לעלות. במהלך החודש הזה העיר לא מלאה בתיירים, כך שבהחלט מדובר על תקופה טובה לבקר בעיר אם אתם לא רוצים להצטופף. כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 52 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון בפברואר
  בחודש פברואר המעלות בלונדון מתחילות לעלות מעט והממוצע נע בין 5 ל – 9 מעלות צלזיוס. מדובר על חודש הפכפך שקצת קשה להתכונן אליו כיוון שהמעלות אומנם מתחילות לעלות, אך המשקעים לא פוסקים. התיירים מתחילים לחזור לעיר בחודש זה, אך עדיין לא מדובר על התקופה החמה ביותר (בכל המובנים). כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 39 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון במרץ
  בעבור הרבה אנשים חודש מרץ הוא אחד החודשים המופלאים ביותר בלונדון ובו ממוצע המעלות נע בין 6 ל – 12 מעלות צלזיוס. יש יותר שעות יום במהלך החודש הזה, מה שאומר שאפשר לטייל יותר, והגשמים פוחתים ונעשים פחות עיקשים ומעצבנים. כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 35 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון באפריל
  מי שיגיע ללונדון בחודש אפריל עשוי לחשוב שמזג האוויר בעיר הוא מהטובים בעולם. ממוצע המעלות נע בין 7 ל – 15 מעלות צלזיוס ותחילת האביב מביאה איתה פריחה של העיר שתגרום גם לציניקנים הגדולים ביותר לעלות סטורי לאינסטגרם. הבעיה היחידה בחודש זה היא שאפריל נחשב לאחד החודשים הגשומים ביותר בלונדון (לא מבחינת הכמות אלא מבחינת הפריסה של ימי הגשם). כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 43 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון במאי
  חודש מאי מבשר כבר שינוי מרחיק לכת בלונדון וממוצע המעלות נע בין 10 ל – 18 מעלות צלזיוס. זהו אחד החודשים המאוזנים ביותר מבחינת עונות השנה בלונדון ואומנם יש סיכוי שהגשם יגיע מידי פעם, אך מזג האוויר בעיר בהחלט לא אמור להיות מכשול בעבורכם בחודש זה. בזכות מזג האוויר הייחודי שיש בתקופה זו, והעובדה שעדיין אין כמויות גדולות של תיירים, רבים סבורים שזה החודש הטוב ביותר לטייל בלונדון. כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 50 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון ביוני
  המעלות כבר עולות ונעות בין 13 ל – 21 צלזיוס, וזהו למעשה הסימן לתחילת חודשי הקיץ בלונדון. לפעמים המעלות יעלו אפילו יותר, אך גם בימים החמים אתם יכולים לחוות ממטרים. התיירים מתחילים להשתלט על העיר, אבל מזג האוויר הנהדר מאפשר להסתובב רגלית ולחוות את העיר בצורה ייחודית. כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 43 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון ביולי
  מבחינת אנשים רבים מזג האוויר בלונדון ביולי הוא מזג האוויר האולטימטיבי. מצד אחד יש ממוצע שנע בין 15 ל – 22 מעלות צלזיוס, ומן הצד השני כמות ימי הגשם יורדת למינימום. עדיין יכול להיות ימים שבהם מדי פעם ירד גשם, אך במרבית הפעמים מדובר על גשם מקומי שנפסק לאחר כשעה וחצי. כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 41 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון באוגוסט
  כשהמעלות נעות בין 15 ל – 22 צלזיוס, וכשבמרבית המקומות אין מזגן או אמצעי אוורור איכותיים, השהות בלונדון באוגוסט יכולה לפעמים להיות מתישה וחמה. מדובר על אחד משני החודשים החמים ביותר שיש בלונדון בלוח השנה וגם באחד השחונים ביותר, אך כזה שעדיין יכולים להיות בו ממטרים מעת לעת, וזה אומר שהמוני תיירים מכל רחבי העולם מגיעים לעיר. כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 48 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון בספטמבר
  אחרי החודש החם מגיע ספטמבר ובו ממוצע המעלות מתחיל לרדת ונע בין 13 ל – 20 מעלות צלזיוס. התלמידים הבריטיים חוזרים ללימודים והרבה תיירים שבים לבתיהם, אך גם הגשם מתחיל לחזור ויש קצת יותר סיכוי שתיתקלו פה מפעם לפעם. כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 49 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון באוקטובר
  חודש אוקטובר הוא כבר באמצע הסתיו והמעלות נעות בין 10 ל – 16 צלזיוס. הצבעים משתנים והעיר הופכת להיות קסומה במיוחד, אך המחיר הוא שהימים גם נעשים סוערים יותר ויש יותר גשמים ושמיים אפורים שמכוסים בערפל ועננים. עוד יתרון שיש לחודש זה הוא במיעוט התיירים שיש ברחובות ובאטרקציות המרכזיות, מה שאומר שאם הימים יאירו לכם תוכלו להספיק הרבה מאוד דברים בשהותכם. כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 71 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון בנובמבר
  המעלות ממשיכות לצנוח ונעות בחודש נובמבר בלונדון בין 7 ל – 12 צלזיוס. כמות שעות האור מצטמצמת גם היא וזה אומר שיש פחות זמן להספיק לראות דברים, אבל זה לא אומר שאי אפשר ליהנות מהנראות של לונדון בחושך. מדובר על חודש גשום למדי שמתאפיין גם בהרבה סופות רעמים וברקים, אך במיעוט של תיירים. כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 63 מ"מ.
 • מזג האוויר בלונדון בדצמבר
  חודש דצמבר בלונדון מסמן לנו את תחילת החורף ואת אחת העונות הקסומות ביותר של השנה שבה המעלות נעות בין 5 ל – 9 צלזיוס. יש סבירות גבוהה במיוחד שירד עליכם גשם בימי הטיול שלכם ושיהיה קר, במיוחד בערבים, אז שווה להצטייד בבגדים חמים ובגדים להחלפה. אך אם אתם חוששים משלג דעו שאין הרבה שלג בלונדון באופן קבוע. כמות המשקעים הממוצעת בחודש זה עומדת על 53 מ"מ.

אז שיהיה לכם טיול מהנה ותתלבשו בהתאם לעונות השנה. לעוד מאמרים על לונדון ועל הדברים הרבים שתוכלו לעשות בה, אתם מוזמנים לבקר בבלוג שלנו.

5/5 - (1 vote)