היסטוריה ואימה - מעט על ההיסטוריה האפלה של לונדון - נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
4 שבועות ago
136 Views

לונדון היא אחת הערים העתיקות בעולם ולאורך חלקים ארוכים מההיסטוריה היא גם הייתה העיר העמוסה והצפופה ביותר בעולם. גם כיום מתקבצים ברחובות לונדון מיליוני בני אדם שהופכים אותה לאחת הערים הגדולות והצפופות ביותר בעולם. אבל בתוך כל האנשים האלו לא תמיד מסתתרים אירועים משמחים ולונדון ידועה גם בהיסטוריה האפלה שלה. במאמר זה אנחנו רוצים לספר לכם כמה סיפורים מעניינים (ולא בהכרח נעימים) שקרו בלונדון, ובנוסף נציין כמה אתרים ששווה לבקר בהם אם אתם מתעניינים בסיפורי זוועה ואימה מההיסטוריה של לונדון.

רגעים חשוכים בהיסטוריה של לונדון

כל ילד שנשאל אותו ידע לספר לנו על השריפה הגדולה של לונדון שהפילה את גשר לונדון המפורסם, אבל מעבר לכך יש לנו עוד המון סיפורים ששווה להתעכב עליהם בהיסטוריה האפלה של לונדון. הנה כמה דוגמאות:

 • המגפה השחורה – בשנת 1348 החלה אחת המגפות הנוראיות ביותר בהיסטוריה של לונדון להכות בתושבי העיר, המגפה השחורה. לאחר שהתפרצה והתפשטה מכל הכיוונים, הגיעה המגפה לחופי אנגליה ובתוך 18 חודשים בלבד היא הרגה חצי מתושבי העיר.
 • הדבר הגדול – בשנת 1665 ידעה לונדון התפרצות דבר חסרת תקדים, למעשה מדובר על ההתפרצו הגדולה ביותר שידועה באנגליה עד היום, שהביאה לכך שעשרות אלפים ברחו מהעיר כדי להציל את עצמם ועוד עשרות אלפים מתו או ננעלו בסגר בביתם. במהלך המגפה נהרגו ברחבי העיר עשרות אלפי חתולים, עכברים וכלבים אשר נחשדו כנשאים של המגפה.
 • ג'ק המרטש – אולי הרוצח הסדרתי המפורסם ביותר בהיסטוריה הילך פעם ברחובות שכונת וויטצ'אפל הלונדונית. בשנת 1888, בתקופה שהתפרסה על פני שלושה חודשים בלבד, נרצחו בלונדון 6 נשים בצורה אכזרית למדי וזהותו של הרוצח לא ידועה עד היום.
 • שודדי הקברים – לא מדובר על סרט של אינדיאנה ג'ונס אלא על המאה ה – 19 בלונדון, תקופה שהייתה ידועה בחקר האנטומיה האנושית. כדי לחקור את גוף האדם היה צורך בגופות טריות וכך נוצר מצב שאנשים רבים פשטו על בתי הקברות ושדדו את הגופות עצמן כדי למכור אותם לחוקרים השונים.
 • הוצאות להורג – הוצאות להורג היו חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של לונדון ורק במגדל המצודה הוצאו להורג לאורך השנים 22 אנשים. אך מעבר לכך עונש המוות היה נהוג באנגליה עד 1955 אז הוצאה להורג רות' אליס שהרגה את המאהב שלה בפאב בשכונת המפסטד.
 • עינויים – כיום אפשר למצוא עינויים רק במרתף של לונדון, אבל במאה ה – 18 אתר התיירות מספר אחת בלונדון היה בית כלא שבו אנשים שילמו פני אחד כדי לראות התעללויות ועינויים. בימי שלישי הם דאגו לכניסה חינם…

מקומות מפחידים לבקר בהם בלונדון

מקומות מפחידים לבקר בהם בלונדון

בנוסף על הרגעים האיומים האלו שציינו מההיסטוריה של לונדון, שהם כאמור כאין וכאפס לעומת הכמות של אירועים כאלו שהתרחשו, הבטחנו לכם גם כמה מקומות שתוכלו לטייל בהם. אז ריכזנו בעבורכם מקומות רדופי רוחות ומקומות עם חשיבות מכרעת בהיסטוריה האפלה של לונדון.

 • Cross Bone Graveyard
  לא הרחק מאחת מנקודות התצפית המפורסמות ביותר בלונדון, בניין ה – Shard, תוכלו למצוא בית קברות מהמאה ה – 16 שקבורים בו יותר מ – 15 אלף בני אדם ומדובר בחוויה מרתקת. אם אתם מעוניינים בחוויה האידיאלית אנחנו ממליצים להגיע לכאן ב – 23 בחודש ולחזות בטקס הזיכרון שמתקיים במקום.
 • 50 Berkeley Square
  מספיק שתגידו ללונודוני אמיתי "50 ברקלי" וצמרמורת תעבור בגופו. המבנה שממוקם בכתובת הזו נחשב על פי יודעי דבר למבנה הרדוף ביותר בלונדון ולאורך ההיסטוריה רבים טוענים כי הם צפו כאן ברוחות רפאים, או חוו כאן דברים שאי אפשר להסביר באמצעות ההיגיון.
 • Royal Drury Lane
  רבים מכם אולי שמעו על המקום הזה כיוון שמדובר על התיאטרון העתיק ביותר שעדיין פועל בלונדון, אך כיאה למקום עתיק כל כך יש כאן כמה סיפורי אימה. המפורסם ביותר לוקח אותנו ל – 1837 אז השחקן המפורסם ג'וזף גרימאלדי הלך לעולמו. גימאלדי היה ידוע בתפקידו כליצן, אך בקשתו האחרונה לא הייתה מצחיקה – הוא ביקש שיערפו את ראשו וזה אכן נעשה, אך מאז יש הטוענים שראש הליצן של אותו גרימלאדי מרחף לו בתיאטרון בעת הצגות.
 • The Blackwall Tunnel
  כדי לחוות את המקום הזה תצטרכו אוטו, אבל נספר לכם עליו בכל זאת. אנשים רבים שנוסעים בכביש מספרים כי נתקלו בבחור צעיר שלובש שחורים ולו ציוד אופנוע שתופס טרמפים במנהרה. הסיפור תמיד אותו הדבר. הם רואים את הבחור, אוספים אותו והוא מספר להם על זה שהוא בדרך לפגוש את חברה שלו וברגע שהרכב יוצא מן המנהרה האדם פשוט נעלם.
 • חדר 333 במלון Langham
  כתבנו לא מזמן על מלונות מומלצים בלונדון והנה אחד שאנחנו רוצים לא להמליץ עליו, או יותר נכון על חדר אחד ספציפי. חדר 333 במלון לאנגהאם שנמצא בשכונת מרילבורן היוקרתית מזוהה עם כמה רוחות רפאים ולא אחת.

כמובן שיש עוד המון מקומות מפחידים בלונדון ועוד המון סיפורי רוחות רפאים ואגדות, אבל לצערנו אנחנו לא יכולים להספיק ולכתוב על כולם. אם אתם מתעניינים בהיסטוריה האפלה של לונדון אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הזה שמרכז כמה אגדות אפלות של לונדון ואם אתם צריכים הסעות משדה התעופה ללונדון – צרו איתנו קשר.

5/5 - (1 vote)