זרקור אטרקציות – מאדאם טוסו והמרתף של לונדון | נהגוס בלוג

by נהגוס ניהול אתר
12 חודשים ago
812 Views

אנחנו ממשיכים במסורת של פינת זרקור האטרקציות שלנו, הפינה שבה בכל שבוע אנחנו מפנים את הזרקור אל עבר אחת מהאטרקציות המרכזיות בלונדון ומביאים לכם הסברים על אודותיה. הפעם אנחנו רוצים לדבר על שתי אטרקציות שנמצאות בלונדון כבר שנים רבות – מוזיאון השעווה מאדאם טוסו ומוזיאון האימה של לונדון הידוע בשמו "הדאנג'ן". אומנם שתי האטרקציות האלו לא חדשות כלל, אך הן מצליחות לשמור על הרלוונטיות שלהן בעזרת חידוש תמידי של המייצגים ועדכונים קבועים שהם מבצעים בחוויה שעוברים האורחים. אז בואו לא נכביר במילים וניגש ישר לעיקר.

מוזיאון השעווה מאדאם טוסו לונדון

מוזיאון השעווה מאדאם טוסו הוא אחד ממוזיאוני השעווה העתיקים ביותר בעולם ולו 26 סניפים ברחבי העולם, כאשר המפורסמים ביותר הם מאדאם טוסו לונדון, מאדאם טוסו אמסטרדם ומאדאם טוסו ניו יורק. למעשה, הסניף הלונדוני של מאדאם טוסו הוא הוותיק ביותר שיש ברשת והוא הוקם כבר בשנת 1835.

מוזיאון השעווה מאדאם טוסו הוקם בלונדון על ידי פסלת השעווה הצרפתייה, מארי טוסו. סיפורה של מאדאם טוסו הוא מרתק ויכול להכיל ספרים שלמים, אך נספר אותו בקצרה כי לא זה העניין שלנו. מאדאם טוסו החלה לעסוק בפיסול בשעווה כבר מגיל צעיר בזכות העובדה שאמה עסקה בכך. כבר בגיל 6 היא נסעה לפאריז ככישרון עולה בתחום ובגיל 17 כבר חלה להציג פסלים בזכות המורה שלה, אליזבת' (אחותו של המלך לואי ה – 16). הקירבה לשלטון כמעט עלתה לה בחייה כיוון שבמהלך המהפכה הצרפתית היא נכלאה לשלושה חודשים יחד עם האצולה. לאחר המהפכה, בערך בשנת 1794, היא החלה לטור באירופה עם אוסף בובות שעווה ובשנת 1802 היא הסכימה להציג את האוסף בלונדון. המלחמות הנפוליאניות שהתרחשו במקביל מנעו ממנה לחזור הביתה לצרפת, וכך היא נדדה באנגליה עד אשר השתקעה בשנת 1835 ברחוב בייקר במרכז לונדון.

כבר מראשית דרכו המוזיאון התגאה בחדר הזוועות אשר הציג קורבנות מהמהפכה הצרפתית ודמויות של פושעים מוכרים ומפורסמים, לצד אישים רמי מעלה מרחבי העולם. בזמן מלחמת העולם השנייה ההפצצות הגרמניות השמידו חלק מ – 400 הדמויות המקוריות שהיו במוזיאון, אך חלקן עדיין קיים עד היום וזה כולל את דמותה מאדאם דו בארי שנוצרה בשנת 1765 ומוצגת במוזיאון גם בימינו אנו.

מוזיאון השעווה מאדאם טוסו לונדון

מה יש לעשות במוזיאון השעווה של מאדאם טוסו בלונדון?

 • היקום של מארוול
  אחת התערוכות המרשימות ביותר היא התערוכה החדשה שבה תוכלו לפגוש את כל גיבורי העל מהיקום של מארוול. אוהבים את ת'ור? אולי אתם דווקא ממחנה איירון מן? או שאתם בכלל מהצד של לוקי… לא משנה מה ההעדפה שלכם כי תוכלו לראות המון דמויות מארוול במוזיאון.
 • חדר הזוועות
  כמובן שאי אפשר לדמיין ביקור במוזיאון השעווה של לונדון בלי לדבר על חדר הזוועות המפורסם. אז התכוננו לפחד ולהכיר מקרוב את פני הרוע כי בחדר הזוועות החדש והמשודרג תוכלו לפגוש את ג'ק המרטש ולצעוד ברחובות חשוכים ועמוסים בזוועות שהיו קיימות באמת.
 • סטאר וורס
  בואו לראות מקרוב את האן סולו, לוק סקייוקר ושאר חברי מלחמת הכוכבים באחת האטרקציות הבולטות ביותר של השנים האחרונות במוזיאון השעווה.
 • בית המלוכה
  ביקור במוזיאון השעווה בלונדון הוא חלק בלתי נפרד מהדרך שלנו להוקיר את בית המלוכה הבריטי. בחלק המוקדש למשפחת המלוכה תוכלו לראות את המלך החדש, המלכה הקודמת ושאר חברי בית המלוכה שימתינו לכם לתמונה.

כמובן שלצד כל אלו יש עוד המון דמויות מוכרות כמו ליידי גאגא, ביונסה, דייוויד בואי, מוחמד סלאח, ארייאנה גרנדה, אד שירין ועוד המון אחרים שהדף קצר מלהכיל.

מרתף העינויים של לונדון

מרתף העינויים של לונדון, הידוע יותר בשמו האנגלי – London Dungeon, הוא מוזיאון שעווה חווייתי שמוקדש לחלקים הזוועתיים ביותר של ההיסטוריה האנושית. המוזיאון הוקם בשנת 1974 ובתחילה כל מה שהיה בו זה בובות שעווה של רגעים מזוויעים בהיסטוריה, כמו למשל בלאדי מרי, נורמן הכובש ועוד כל מיני דמויות שלא הכי מוכרות בקרב הציבור הישראלי. אבל ככל שהשנים חלפו המוזיאון החל לצבור תאוצה והתצוגות שבו השתנו והשתפרו. אחת מהאטרקציות המרכזיות שמרתף העינויים של לונדון ידוע בה היא שחזור רחובותיה העתיקים של לונדון שמשלבים הצגות ותערוכות על ג'ק המרטש, השריפה הגדולה ועוד אירועים מעניינים.

כיום המוזיאון שם דגש על הצד האימתי והחווייתי יותר מכל דבר. זה אומר שיש צוות מרשים של שחקנים ואנשי צוות שמשחקים דמויות, מבהילים ומתפעלים את המקום כדי שאתם תוכלו להיכנס לאווירה וליהנות מהפחדה או שתיים. המוזיאון ממוקם בסמוך להמון אטרקציות נוספות כמו הגלגל הענק של לונדון.

מרתף העינויים של לונדון

מה יש לעשות במוזיאון האימה של לונדון

כיום יש במרתף העינויים כעשרים תערוכות ומייצגים שונים ושני מתקנים ייחודיים שלא נדבר עליהם כדי שלא להרוס את ההפתעה. הרעיון הוא שהמבקרים חוזרים אחורה כאלף שנה בזמן לטייל ברחובותיה הישנים של לונדון בזמן ששחקנים מגלמים דמויות של רוצחים ופושעים מהעבר וכך ממחישים את הצדדים האימתיים של העבר המשותף של כולנו. בנוסף לדמותו של ג'ק, אפשר למצוא כיום עוד דמויות כמו סוייני טוד ושחזור של אירועים כמו המגפה השחורה ומזימת אבק השריפה (Remember Remember the Fifth of November).

 • מצודת לונדון – שחזור של כמה מהרגעים החשובים ביותר שהתרחשו במצודת לונדון כולל את האסירים המפורסמים וכמה משיטות העינויים שהיו נהוגות פעם במצודה.
 • צייד המכשפות – גם בלונדון, כמו במדינות אחרות, האמינו פעם שיש מכשפות שצריך לצוד ולהוציא להורג והחלק הזה מתמקד בסיפורן של כמה מהן.
 • חנות הפאי של גב' לאבט – בואו רק נגיד שאנחנו משוכנעים שאחרי שתשמעו על הפאי שהגברת הנחמדה הזו הייתה מכינה תרצו לעבור לטבעונות. אז במקרה הזה יש לנו מדריך על מסעדות טבעוניות בלונדון 😊
 • מזרח לונדון – כיום מזרח לונדון נחשב לאזור פופולרי ותוסס שבו יש המון מסיבות וחנויות שוות. אבל פעם מדובר היה על אזור שכדאי היה להימנע מלהיכנס אליו.
 • בית המשפט – כמובן שצריך להבין גם איך בתי המשפט הקדומים באנגליה תרמו את חלקם לכמה מהזוועות שהיו נהוגות פעם.

וזהו להפעם במסגרת לפינתנו על האטרקציות המרכזיות בלונדון. נשמח לעמוד לשרותכם אם תדרשו להסעה משדה התעופה ללונדון ועל הדרך נשמח להמשיך ולהמליץ לכם על דברים לעשות בעיר ומה אסור לכם לפספס.