תחבורה בלונדון – מה זה ה - Overground | הבלוג של נהגוס

by נהגוס ניהול אתר
6 חודשים ago
557 Views

אם אתם מתכננים את הטיול שלכם בלונדון ואתם מנסים להבין כיצד להתנייד ממקום למקום, בוודאי שמעתם על ה – Overground. רכבת האוברגראונד היא האחות המוכרת פחות של הרכבת התחתית וכשמה כן היא – רכבת עירונית שנוסעת מעל פני הקרקע. במשך שנים התחבורה בלונדון התבססה בעיקרה על הרכבת התחתית ועל שירותי הסעה שונים כמו אוטובוסים שחיברו בין מרכז העיר לחלקיה השונים, אך בשנת 2007 עיריית לונדון החליטה לבצע רפורמה בתחבורה הציבורית בלונדון ואחד מהשינויים האלו הוא הקמת ה – Overground.

דברים שצריך לדעת על האוברגראונד בלונדון

רכבות האוברגראונד הן חלק בלתי נפרד ממערכת התחבורה הציבורית בלונדון והמחירים שלהן דומים לחלוקת האזורים שמאפיינת את הרכבת התחתית של לונדון. אם אתם עדיין לא מבינים איך עובדת הרכבת התחתית בלונדון אז נמליץ לכם לקרוא את המאמר שלנו על הנושא. בעיקרון הרכבת העילית של לונדון היא לא דבר חדש, למעשה היא קיימת כבר משנות השבעים, אך רק בשנת 2007 כאמור השינוי שהתבצע הביא לכך ששירותי הרכבת הזו הפכו לרלוונטיים. במשך השנים האוברגראונד ביסס את מעמדו כגורם מקשר בין חלקיה השונים של לונדון אך בשנת 2010, לקראת האולימפיאדה שהתקיימה בלונדון ב – 2012, ביצעה העירייה הרחבה מאסיבית של שירותי הרכבת העילית וכך למעשה סייעה לשפר שכונות נחשלות כמו דלסטון וקריסטל פאלאס שכיום נחשבות לפופולריות ביותר בקרב הצעירים.

עד לכאן ההיסטוריה של ה – Overground ולהלן כמה מהדברים הבסיסיים שחשוב לדעת על מערכת רכבות זו:

 • ה – Overground מתפרס על פני שישה קווים ומכיל 112 תחנות שונות.
 • הסימון של האוברגראונד במפה הוא שני קווים כתומים.
 • הצבע הכתום הוא גם זה שמבדיל בעיקר בין הרכבת העילית לתחתית.
 • קיים קו אחד שמשמש גם קו לילה.
 • בכל קו יש כארבע רכבות שעוברות בשעה בממוצע (בשעות העומס יש כפול 4).

מפה של ה – Overground

מפה של ה OVERGROUND

תחנות מעניינות ב – Overground

כיוון שהאוברגראונד של לונדון פותח בעבורנו הצצה לאזורים פחות מתויירים בבירה האנגלית, החלטנו להציג בפניכם כמה מהתחנות המעניינות ביותר שקיימות במערכת רכבות זו כדי שתוכלו לחקור את לונדון עוד קצת.

 • Dalston Junction
  שכונת דלסטון היא שכונה מדהימה שעוד נכתוב עליה מדריך מפורט, אבל בינתיים נגיד שיש בה שתי תחנות אוברגראונד – Dalston Junction ו – Dalston Kingsland אשר נמצאות על שני קווים שונים אך המרחק ביניהן הוא בערך חמש דקות הליכה.
 • Watford Junction
  אומנם ווטפורד לא באמת נחשבת לחלק מלונדון, אבל ה – Overground מגיע לשם וזה אומר שאתם יכולים להגיע בכוחות עצמכם לאטרקציה הפופולרית ביותר בלונדון – אולפני הארי פוטר.
 • Hampstead Heath
  שכונת המפסטד נחשבת לאחת היוקרתיות בעיר, אבל התחנה הזו תביא אתכם לפארק האזורי שבו תוכלו למצוא כמה בריכות שחיה טבעיות שבימי הקיץ ירעננו לכם את החופשה.
 • London Fields
  תחנה קטנה מאוד שתיקח אתכם לשוק האוכל ההיפי והשווה ביותר בלונדון שמתקיים בכל יום שבת ושמו – Broadway Market.
 • Kew Gardens
  הגנים הבוטניים של לונדון הם אטרקציה מרהיבה שלא מספיק אנשים הולכים לבקר בה והתחנה הזו תיקח אתכם הכי קרוב אל עבר חוויה של פעם בחיים.
 • Crystal Palace
  רוצים לראות משחק כדורגל בלונדון? תחנת קריסטל פאלאס תקרב אתכם לאצטדיונה הביתי של קבוצת קריסטל פאלאס. רוצים לראות דינוזאורים? תחנת קריסטל פאלאס תיקח אתכם לפארק הדינוזאורים. (מדובר על בובות כן?…).

אנחנו מקווים שהמדריך הזה יעזור לכם להכיר את לונדון קצת יותר טוב, ואם אתם צריכים עוד עזרה אז אנחנו שמחים להיות כאן בעבורכם. צרו איתנו קשר לתיאום הסעות בלונדון.

Rate this post