ארמונות ומבנים היסטוריים בלונדון שחובה לראות | נהגוס בלוג

by נהגוס ניהול אתר
שנה 1 ago
975 Views

ההיסטוריה העשירה של לונדון הפכה אותה למרכז אדריכלי מפואר. שוטטות סתמית ברחובות לונדון יכולה להפוך בין רגע לשיעור בהיסטוריה וכל מה שצריך לעשות זה להרים את הראש ולהסתכל על הבניינים השונים שכל אחד ואחד מהם נבנה בתקופה אחרת בזמן. אין הרבה מקומות בעולם שאפשר להסתובב בהם ולראות מגדלים מפוארים ומודרניים שבחניון התת קרקעי שלהם יש חומת רומאית אותנטית.

כתבנו בעבר בזרקור האטרקציות שלנו על ארמון בקינגהאם והחלטנו להרחיב בנושא זה עוד. הפעם אנחנו לא עומדים לדבר על ארמון אחד אלא על כמה וכמה ארמונות ומבנים היסטוריים בלונדון שחובה להכיר ולראות. אז חגרו חגורות כי אנחנו יוצאים למסע בזמן.

חמשת הארמונות העתיקים והחשובים ביותר בלונדון

 • מצודת לונדון
  אז נכון שכתבנו בהרחבה על מצודת לונדון, אך בכל זאת מדובר על הארמון והמצודה הראשונים והעתיקים ביותר שיש בלונדון ואי אפשר להכין רשימה של ארמונות עתיקים בלי להכליל את המצודה. מדובר על מבנה הגנתי מרשים ביותר שנבנה כדי להגן על המלכים האנגלים לאחר הפלישה הנורמנית של אנגליה. כיום מדובר על אחת מהאטרקציות הפופולריות ביותר בכל הממלכה הבריטית.
 • ארמון קנזינגטון
  ארמון קנזינגטון שנמצא בגני קנזינגטון מפורסם בכל העולם כמקום הולדתה של המלכה ויקטוריה, אבל קירות הארמון הזה ידעו סיפורים רבים אחרים. הארמון נבנה בעבור הרוזן מנוטינגהאם אך ב – 1689 הוא נרכש על ידי המלך ויליאם השלישי כדי לשהות במקום נקי, המלך סבל מאסתמה ולכן רצה להתרחק מהעיר. בתקופה המודרנית הארמון מפורסם כביתם של צ'ארלס ודיאנה וגם לאחר הגירושין דיאנה המשיכה להתגורר בו. כיום גרים במקום הנסיך ויליאם ואשתו קייט.

חמשת הארמונות העתיקים והחשובים ביותר בלונדון

 • טירת סברנדרוג
  אנחנו קצת יוצאים ממרכז העיר ועוברים לאזור שכונת גרינוויץ', אבל כל זה בשביל שתכירו את Severndroog Castle. מדובר על מבנה פולי (מבנה שמטרתו העיקרית היא לקישוט) והוא נבנה בשנת 1784 כדי להיות ביתו של אחד מכובשי הודו. המקום אומנם נבנה כקישוט, אך במרוצת השנים הוא קיבל תפקיד מרכזי בבחינת השטח שסביב לונדון ובמחקרים מדעיים רבים.
 • ארמון לאמבת'
  Lambeth Palace הוא מקום מושבו של הארכיבישוף מקנטרברי, הדמות הדתית הגבוהה ביותר בכנסיה האנגליקנית. כבר למעלה מ – 800 שנה שזהו מקום מושבם של הארכיבישופים, מה שהופך את הארמון לאחד העתיקים ביותר בלונדון. מדובר על מבנה עתיק ומרשים למדי שיש לו גם גנים מרשימים וספרייה עוצרת נשימה.
 • ארמון סיינט ג'יימס
  ארמון סיינט ג'יימס נמצא ממש במרכז העיר ואומנם הוא לא גדול באופן מיוחד, אבל הוא מרשים בצורתו הייחודית. מדובר על ארמון שהקים הנרי השמיני על בסיס בית חולים ובמשך כמה מאות שנים הארמון הזה שימש מקום מושבם של מלכי אנגליה. עד היום המקום הזה משמש לטקסים ולאירועים של בית המלוכה והסגנון הטודורי של הארמון הוא מהמרשימים שקיימים.

ארמונות שחובה לראות מחוץ ללונדון

לא יכולנו לעצור את הרשימה שלנו רק בארמונות העתיקים והחשובים שיש בלונדון והיינו חייבים לחרוג קצת מגבולות העיר כדי להציג בפניכם עוד כמה ארמונות מרהיבים. חלק מהארמונות נמצאים במרחק נסיעה קצר מהעיר, וכך אפשר לשלב אותם כטיול יום אל מחוץ לעיר, אך חלקם ידרשו כבר תכנון מיוחד כדי לראותם.

 • ארמון ווינדזור
  מקום מושבם של מלכי אנגליה בימינו אנו הוא גם הארמון הפעיל הגדול ביותר בעולם. המקום כל כך גדול ומרשים שכבר מרחוק אפשר לראות את השטחים העצומים שמקיפים אותו ואת שטחו העצום של הארמון עצמו. שווה במיוחד להגיע לכאן ולעשות סיור בארמון ולאחר מכן להסתובב במדשאות הענק שפזורות מסביב. בארמון זה גם נקברה לאחרונה המלכה אליזבת' השנייה לצד בעלה המנוח הנסיך פיליפ.

ארמון ווינדזור

 • המפטון קורט
  Hampton Court Palace לא נמצא רחוק מלונדון ויש כאלו שאפילו יחשיבו אותו בתוך שטח העיר, אבל כיוון שהוא נמצא בחלק הדרום מערבי של העיר לא רבים הם התיירים שמגיעים לכאן. הבנייה של ארמון התחילה עוד בשנת 1514 ומהר מאוד הוא הפך לארמון האהוב ביותר על הנרי השמיני שדאג להגדיל ולהרחיב את הארמון כדי שיהיה הכי מרשים שאפשר לדמיין.
 • ארמון בלנהיים
  Blenheim Palace נמצא מחוץ לעיר והוא לא בדיוק ארמון כמו שאנחנו חושבים, כיוון שהוא לא שייך לבית המלוכה. מדובר על המבנה היחידי שמוגדר כארמון ואינו שייך לבית המלוכה וזה רק פרט טריוויה אחד על המקום. מדובר גם על הבית הגדול ביותר באנגליה ועל המקום שבו נולד סר ווינסטון צ'רצ'יל.
 • טירת אבר
  Hever Castle נמצאת רק שעת נסיעה ברכבת מלונדון והיא תיקח אתכם אחורה בזמן הרבה יותר מזה. הטירה נבנתה כבר בשנת 1462 בעבור משפחת בולין, משפחתה של אן בולין, ולכן הנרי השמיני נהג לבלות כאן תקופות ארוכות ואפילו יש כאן חדר בעבורו.

ארמונות שחובה לראות מחוץ ללונדון

מי שמתעניין בטירות ובארמונות באנגליה אז כדאי שידע שהמאמר הזה מציג רק טעימה קטנה מהעושר ומהגודל של הארמונות והטירות שיש באנגליה כולה. מדובר על מדינה עם היסטוריה מפוארת שחלק גדול ממנה נשען על בנייה של מבנים מפוארים. בנהגוס נמשיך להביא לכם פרטים על מקומות שכדאי לכם להוסיף לטיול שלכם בלונדון.