טיולים מפתיעים באמצעות הרכבת התחתית בלונדון | נהגוס בלוג

by נהגוס ניהול אתר
10 חודשים ago
857 Views

הרכבת התחתית של לונדון היא אחת המפורסמות בעולם, וגם אחת העתיקות (יש קרב תודעתי והגדרתי בין לונדון לבין ניו יורק בנוגע לשאלה למי יש את הרכבת התחתית הראשונה בעולם). אבל מעבר לחוויה עצמה שיש לנו הישראלים לנסוע ברכבת כזו, מדובר על רכבת שאורכה משתווה כמעט לאורכה של מדינת ישראל כולה. רק כדי שתבינו, אם נחבר את כל פסי הרכבת התחתית בלונדון בקו ישר נגיע בערך ל – 500 ק"מ. אז לאורך כל הקווים האלו כמובן שיש המון מה לראות ובמאמר זה אנחנו הולכים להציע לכם כמה טיולים מפתיעים שאפשר לעשות בעזרת הרכבת התחתית של לונדון.

גבולות הרכבת התחתית של לונדון ודברים שחשוב לדעת

לפני שנתחיל לדבר על המסלולים המפתיעים והאטרקציות שממתינות לכם לאורך קווי הרכבת התחתית של לונדון, רצינו להגיד כמה דברים בכללי על הטיוב המפורסם. נתחיל בכך שיש לנו מאמר שמסביר את כל הדברים שצריך לדעת על הטיוב (הרכבת התחתית) וכמו כן יש לנו גם מאמר אחר שעוסק בנושא התשלום בתחבורה הציבורית בלונדון. מתוך כל הדברים שמופיעים בשני המאמרים האלו, מה שהכי חשוב לזכור בכל הקשור לטיול באמצעות הרכבת התחתית זה הדברים הבאים:

 • אם משתמשים באויסטר, או בכרטיס אשראי (והכוונה גם לאמצעי תשלום כמו גוגל פיי ודומיו), המקסימום שתשלמו ביום בין אזורים 1 ו – 9 יהיה 8.90 פאונד. המקסימום שתשלמו על נסיעות מעבר לאזור 9 יהיה 26 פאונד.
 • הקפידו לתקף את אמצעי התשלום שלכם בכניסה וביציאה.
 • 16 תחנות רכבת תחתית לא נמצאות בשטחה של לונדון. מדובר על תחנות כמו Epping, Chorleywood, Chesham ו – Amersham.
 • לכל קו ותחנה יש שעות פתיחה וסגירה אחרות. בדקו מה השעות בתחנה שסביבה אתם מתכננים לטייל כדי שתוכלו לחזור בחזרה.

מקומות לטיול מסביב לתחנות רכבת תחתית בלונדון

מקומות לטיול מסביב לתחנות רכבת תחתית בלונדון

 • Warwick Avenue Station
  רק 6 תחנות מכיכר פיקדלי על קו הבייקרלו ממתינה שכונת ונציה הקטנה. כחלק מהמהפכה התעשייתית האנגלית התפתחה רשת של נהרות שמחברת את המדינה כולה וממש במרכז לונדון יש שכונה שתזכיר לכם שילוב של ונציה ואמסטרדם. צאו בתחנה, לכו שני בלוקים לכיוון דרום עד שתגיעו לתעלת ריג'נט ולמעשה תגיעו ללונדון אחרת לחלוטין.
 • Brixton Station
  4 תחנות בלבד מתחנת ויקטוריה על הקו שנושא את שם אותה תחנה, הויקטוריה ליין, תמצאו את שכונת בריקסטון התוססת שבעבר נחשבה לשכונת פשע, אך כיום היא מהשכונות הפופולריות בעיר. כשתגיעו לשכונה תרגישו כאילו הגעתם לאי בקאריביים וזאת בזכות האווירה, החנויות והאוכל ששולט באזור. מדובר על שכונה שיש בה המון מה לראות ועוד יותר מה לאכול.
 • Tower Hill
  הגיעו לתחנה הזו שנמצאת על קו הדיסטריקט, צאו מהתחנה וחפשו את תחנת Tower Gateway של ה – DLR (הרכבת הקלה של לונדון). חפשו את הרציף שייקח אתכם לתחנת לואישם (Lewisham) ותרדו בתחנת Island Gardens, שימו לב לאיזו רכבת אתם עולים כי באותו רציף עוצרות רכבות שנוסעות לתחנות אחרות. משם המשיכו ללכת לכיוון המעבר התת קרקעי לשכונת גרינוויץ' וטיילו להנאתכם באחת השכונות היפות בעיר.
 • Totteridge and Whetstone tube station
  התחנה הזו נמצאת על הקן הצפוני והיא תשמש אותנו כנקודת ההתחלה והסיום של המסלול הבא. צאו מהתחנה וחפשו את השילוט ל – The Dollis Valley Greenwalk והכינו את עצמכם לחמש שעות של מסלול מעגלי שיוביל אתכם ביערות, נהרות ואגמים שלא דמיינתם שנמצאים בשטחה של לונדון. מפה של המסלול.
 • Theydon Bois
  התחנה הזו נמצאת על הסנטרל ליין ויציאה בה תוביל אתכם ישירות אל יער עתיק יומין שמזכיר את היערות שבהם פעם רובין הוד. מסלול ההליכה מסומן בסימון ירוק והוא לוקח אתכם אל יער שמשתרע על פני 6000 אקר מלאים בחיות בר וטבע בתולי.
 • Chorleywood
  עוד מסלול טיול שאפשר לעשות על בסיס הרכבת התחתית של לונדון הוא זה שמתחיל בתחנת Chorleywood ומסתיים בתחנת Chesham, שתיהן על קו המטרופטליטן. במסלול הזה תמצאו עמק מוריק ונהר שוצף והמון שטחי מרעה. אפשר לעצור ולשתות בירה באחד מהפאבים הקטנים שבעיירה הסמוכה ואפשר פשוט ליהנות מהטבע.

יש כמובן עוד המון דברים שאפשר לראות ברכבת התחתית שלונדון, כמו למשל מוזיאון התחבורה שיספר לכם את ההיסטוריה של אמצעי התחבורה הזה, סיורים בתחנות נטושות וכמובן שכמעט כל אתרי החובה בלונדון ממוקמים בסמיכות לתחנת רכבת כזו או אחרת. בנהגוס נשמח לעמוד לשרותכם בכל דבר הקשור בלונדון ובעיקר בהסעות משדה התעופה למלון.