שדות תעופה בלונדון – מה באמת בלונדון ומה לא | נהגוס בלוג

by נהגוס ניהול אתר
6 חודשים ago
744 Views

אם תשאלו את מרבית האנשים כמה שדות תעופה בלונדון הם כנראה יגידו לכם שיש שישה. אם תקשו עליהם ותבקשו מהם לפרט את שמות שדות התעופה בלונדון, בהנחה שאתם משוחחים עם חובב תעופה, אז הם ידעו לפרט לכם את השמות – הית'רו, סטנסטד, לוטון, גטוויק והסיטי וסווט' אנד (שני האחרונים לא משרתים קווי טיסה מישראל ולכן הם מוכרים פחות בקרב הציבור הישראלי). במאמר זה אנחנו רוצים לשבור כמה מיתוסים בקשר לשדות התעופה בלונדון ובראש ובראשונה אנחנו רוצים לדבר על אילו שדות תעופה נמצאים באמת בלונדון ואילו לא.

חברת נהגוס מציעה שירותי הסעה משדות התעופה בלונדון ישירות לבתי המלון ברחבי העיר. הנהגים שלנו יגיעו להמתין לכם בכל אחד מחמשת שדות התעופה בלונדון (אף על פי שבמאמר זה אנחנו הולכים לשבור את המיתוס של המספר הזה…) לפרטים נוספים ולהזמנות של הסעות אתם מוזמנים ומזומנות ליצור איתנו קשר.

שדות תעופה בלונדון – אילו שדות תעופה נמצאים באמת בלונדון?

הדבר הראשון שאנחנו רוצים לעשות זה להבין מה הופך שדה תעופה לכזה שמקושר לעיר מסוימת. האם מדובר על סימון האותיות שלו? האם מדובר על השם הרשמי של שדה התעופה או שאולי בכלל מדובר על הכתובת שלו? לטובת המאמר הזה אנחנו רוצים להתייחס להגדרה היבשה ביותר שיש – הכתובת של שדה התעופה. כשאנחנו בוחנים את המיקוד ואת הכתובת של כל אחד משדות התעופה בלונדון אנחנו רואים שיש כמה שדות שרק משתמשים בשם של העיר לונדון מסיבות שיווקיות ובפועל הם נמצאים בערים אחרות.

אם כך, מה הם שדות התעופה שנמצאים בלונדון?

  • שדה התעופה הית'רו נמצא ברובע שנקרא הילינגדון (Hillingdon) והמיקוד של שדה התעופה מקושר לשכונה לונדונית אחרת בשם טוויקנהאם (TW6).
  • שדה התעופה של הסיטי (London City Airport) ממוקם באזור הרציפים של לונדון ברובע ניוהאם (Newham) והוא זה שנמצא הכי קרוב לעיר בפועל – מרחק של פחות מעשרה ק"מ מהעיר העתיקה של לונדון.

היתרו שדה תעופה שבאמת בלונדון

שדות תעופה בלונדון – אילו שדות תעופה לא באמת נמצאים בלונדון?

אחרי שראינו אילו שדות תעופה נמצאים באמת בלונדון, אנחנו יכולים ישר להניח שכל האחרים לא נמצאים בלונדון בפועל אבל אנחנו בכל זאת רוצים לבחון את המרחק שביניהם לבין העיר. חשוב לציין שאת כל המרחקים אנחנו בודקים בהשוואה למה שנחשב לק"מ 0 של העיר – תחנת צ'ארינג קרוס.

  • שדה התעופה לוטון הוא זה שנמצא במרחק הקרוב ביותר ללונדון ואף על פי שהוא יושב בפועל במחוז בדפורדשייר, הוא נמצא במרחק של 45 ק"מ ממרכז לונדון. זהו שדה תעופה שנפוץ מאוד בקרב הקהל הישראלי וזאת בעיקר כי הוא מקום מושבן של חברות הלואו קוסט ובראשן איזיג'ט, וויזאייר וריינאייר.
  • שדה התעופה גטוויק נמצא במקום השני מבחינת המרחק מהעיר לונדון זאת בשל 47 הק"מ שמפרידים בין מערב סאססקס לבין לונדון. מי שממש רוצה לדעת, גטוויק נמצא במקום שנקרא Crawley אבל הוא מקושר היטב ללונדון עוד מראשיתו בשנת 1958 ותמיד נחשב לשדה תעופה לונדוני.
  • שדה התעופה Southend לא מוכר בקרב הציבור הישראלי כי אין טיסות מתל אביב שנוחתות שם, אבל סתם כדי שתדעו הוא נבחר באופן קבוע לאחד משלושת שדות התעופה הטובים ביותר באנגליה ומאז הקורונה הוא עוד לא הצליח לחזור לתהילתו ורק שלוש טיסות יצאו ממנו ביום העמוס ביותר בשנה האחרונה.
  • שדה התעופה סטנסטד מרוחק מלונדון כ – 67 ק"מ ובפועל הוא נמצא בכלל באססקס. זהו שדה תעופה עצום שמשרת יעדים מכל רחבי העולם ויש לו קווי טיסות ליותר מ – 160 יעדים. בעבר זה היה שדה תעופה צבאי ומאז שהוא הומר להיות שדה אזרחי הוא נושא את השם לונדון בשמו.

עוד שדות תעופה שיש להם את השם לונדון בשמם אבל הם לא באמת בלונדון קיימים, אך הם קטנים ולא משרתים טיסות מישראל ולכן לא נפרט עליהם אלא רק נציין את שמותיהם. "לונדון אשפורד אירפורט", "לונדון אוקספורד אירפורט". כמו כן יש גם כמה שדות תעופה שמיועדים לאנשי עסקים עשירים שנמצאים ממש בלב ליבה של לונדון ושמותיהם הם – "לונדון ביגין היל", "דמייאנ'ס הול" ומנחת המסוקים "אדמיסון לונדון הליפורט".

4.2/5 - (5 votes)