מי אתה המלך צ'ארלס השלישי? כל מה שרצית לדעת | נהגוס בלוג

by נהגוס ניהול אתר
7 חודשים ago
486 Views

לאחר 70 המתנה ובהיותו יורש העצר שהמתין הכי הרבה זמן בהיסטוריה, בקרוב מאוד עומד להיות מוכתר צ'ארלס כמלך הממלכה המאוחדת וייזכר בהיסטוריה כמלך צ'ארלס השלישי. בעוד שאימו, המלכה אליזבת' השנייה, נחשבת לאחת המלכות הפופולריות ביותר בהיסטוריה, הבן שלה מתקשה מאוד להיכנס לנעליה הגדולות והרבה מכך נעוץ בעברו ובעיקר בכל הפרשה עם דיאנה. במאמר זה אנחנו רוצים להציג בפניכם את כל הפרטים על אודות המלך צ'ארלס השלישי שיוכתר כמלך הממלכה המאוחדת ב – 6.5.23 ועל הדרך גם נביא לכם את כל הפרטים החשובים על ההכתרה עצמה.

אם אתם מחפשים שירותי הסעה משדה התעופה בלונדון אז דעו כי הצוות שלנו בנהגוס עומד לשרותכם עם צי רכבים חדיש ונהגים מנוסים ואדיבים שישמחו לקחת אתכם לבית המלון שלכם – צרו איתנו קשר לפרטים נוספים ולהזמנת נסיעה.

ההיסטוריה של צ'ארלס השלישי

צ'ארלס פיליפ ארת'ור ג'ורג' נולד ב – 14 בנובמבר 1948 בארמון באקינגהאם למי שעתידה להיות מוכרת כמלכה אליזבת' השנייה ולבעלה, הנסיך פיליפ. לא הרבה זמן לאחר מכן, בשנת 1952, מת סבו של צ'ארלס ואימו הוכתרה למלכה, מה שהפך אותו באופן אוטומטי ליורש העצר והקנה לו תארים רבים כמו למשל "הדוכס מקורנוול". בגיל חמש הוצמדה לו מורה פרטית ובגיל 8 הוא הוכנס לבית ספר ובכך הפך לבן המלוכה הראשון בהיסטוריה שהולך למוסד לימודי ולא מחונך באופן בלעדי בבית על ידי מורים פרטיים. לא ניכנס כאן יותר מדי לחייו של הילד צ'ארלס, אך נגיד כי באופן כללי הוריו היו קרים אליו מאוד וכי הוא לא נהנה יותר מדי בבתי הספר הפרטיים שבהם הוא זכה לחינוך נוקשה במיוחד.

מאוחר יותר במהלך חייו צ'ארלס התקבל ללימודים באוניברסיטת קיימברידג', שם הוא למד ארכיאולוגיה ואנתרופולוגיה, לפני שעבר ללימודי היסטוריה. במקביל צ'ארלס למד במוסדות אחרים נושאים כמו היסטוריה של העם הוולשי והרחיב את אופקיו בצורה מגוונת למדי שכללה כמובן גם גיוס לצבא שם הוא קיבל שעורי טייס.

בשנת 1977 צ'ארלס פגש את דיאנה לראשונה וזאת בזכות העובדה שאחותה הגדולה הייתה חברה קרובה של צ'ארלס. לא ניכנס כאן יותר מדי למערכת היחסים הסבוכה של השניים, אך נציין כי באותה תקופה צ'ארלס כבר יצא במקביל עם קמילה וכי בעת ירח הדבש של דיאנה וצ'ארלס הוא למעשה בילה את הלילה עם קמילה בחדר אחר. באופן כללי מערכת היחסים של השניים הייתה רעילה ולא טובה ולאחר שני ילדים שנולדו להם השניים התגרשו באירוע שהרעיד את העולם כולו ומאז צ'ארלס נתפס בעיני הציבור כאדם רע ולא נעים.

ההיסטוריה של צ'ארלס השלישי

ההיסטוריה של שני הצ'ארלסים הקודמים

עוד הרבה לפני שצ'ארלס הפך להיות המלך צ'ארלס השלישי, השמועות שריחפו באזור הארמון היו כי הוא ישנה את שמו ולא יקרא המלך צ'ארלס השלישי. הסיבה לכך היא פשוטה למדי. שני המלכים הקודמים שקראו להם צ'ארלס נחשבים לגרועים ביותר בהיסטוריה הבריטית ונספר לכם מעט עליהם בחלק זה.

צ'ארלס הראשון נולד ב – 1600 ובגיל 25 כבר הפך למלך. כבר מיומו הראשון בתפקיד צ'ארלס נקלע לסכסוכים עם הפרלמנט בשאלת המיסים וכמה מיועציו הקרובים ביותר היו באותה עת מעורבים במקרי שחיתות שלטונית שזכו לתהודה ציבורית. כדי לצאת מהתסבוכת צ'ארלס הכריז על מלחמה נגד הספרדים, וזאת במקביל למלחמות פנימיות באי הבריטי שבהן אנגליה הייתה מעורבת באותה תקופה, אך הכישלונות הצבאיים שלו הביאו רק לירידת קרנו בקרב הציבור. כדי לחמוק מבעיות צ'ארלס פיזר את הפרלמנט ומנע ממנו להתכנס במשך 11 שנה, והתוצאה שבסופו של דבר מעשיו הובילו אליה הייתה מלחמת האזרחים הבריטית. מדובר על מלחמה ארוכה וסבוכה שאין לנו את המקום כאן לספר לכם על כולה, אך נמליץ לכם להאזין לפודקאסט בשם Revolutions שכל עונתו הראשונה מוקדשת למלחמה זו.

צ'ארלס השני נולד בשנת 1630 וכבר בגיל 12 התלווה לאביו בקרבות של מלחמת האזרחים ואף השתתף בקרב בהיותו בן 14 בלבד. בשנת 1648 ברחו צ'ארלס השני ושאר בני המשפחה, מלבד האבא, להולנד ושם הם גם שהו בעת שהמלך צ'ארלס הראשון הוצא להורג על ידי אוליבר קרומוול והממלכה האנגלית הפכה לרפובליקה. ב – 1658 מת אוליבר קרומוול ולאחר שנתיים של קרבות ירושה ביקשו האנגלים מצ'ארלס השני לחזור ולמלוך עליהם וכך הוא עשה. במהלך כהונתו חווה העם הבריטי שגשוג יחסי באומנויות ובמדעים אך במקביל הוא המשיך להסתכסך עם הפרלמנט ולהיות מעורב בסקנדלים ציבוריים. אף על פי שלא היו לו יורשים חוקיים, היו לצ'ארלס השני לא פחות משבעה ילדים מחוץ לנישואין והדבר הוביל להוצאות רבות שהציבור סלד מהן והכתימו את מורשתו.

כל מה שצריך לדעת על ההכתרה של המלך צ'ארלס השלישי

ההיסטוריה של טקס ההכתרה של המלך צ'ארלס השלישי

כפי שציינו בראשית דברינו, ב – 06.05.2023 יעצור העולם את פעימתו ויצפה בטקס ההכתרה של המלך צ'ארלס השלישי. מדובר על הטקס השני בהיסטוריה שעומד להיות משודר בשידור חי בטלוויזיה והצפי הוא שמיליונים ברחבי העולם יצפו בטקס הזה. הסיבות לכך רבות, אך מעבר לעובדה שלא היה טקס שכזה כבר 70 שנה, מדובר על טקס היסטורי שיש הרבה דברים שקורים בו.

טקס ההכתרה הבריטי הוא טקס דתי במהותו ושורשיו מגיעים עד לשנת 1066 אז ויליאם הראשון הוכתר למלך אנגליה. מלבד אותו טקס ראשוני, כל שאר הטקסים בהיסטוריה התרחשו במועד מאוחר יותר מיום ההכתרה הרשמי וכך גם הטקס שיקרה השנה מתקיים כשנה לאחר שצ'ארלס הפך בפועל למלך. הטקס התקיים בכנסיית וסטמינסטר ומאז ועד היום מתקיימים שם כל טקסי ההכתרה הבריטים. במהלך הטקס משתתפים אישים רמי מעלה כמו הארכיבישוף מקנטרברי (הדמות הדתית החשובה ביותר בכנסיה האנגליקנית), פקידי שלטון רמי מעלה ואנשי אצולה לצד אורחים מכובדים מרחבי העולם כולו.

במהלך הטקס נוכל להציץ לכמה מהפריטים המרשימים ביותר שיש באוסף תכשיטי המלך שמוצגים בדרך כלל במצודת לונדון. בין הפריטים אפשר למנות את אדרת הארגמן, הלבוש הרשמי של המלך בעת ההכתרה שמעליו מונחים עוד פריטי לבוש אחרים כמו – קולוביום סינדוניס, סופרטוניקה, גלימת המלכות וכמובן שהגלימה המלכותית של קטיפה סגולה שמולבשת בעת סיום הטקס ואיתה עתיד לצאת המלך צ'ארלס השלישי חזרה מטקס ההכתרה למשכנו בארמון באקינגהאם.

כל מה שצריך לדעת על ההכתרה של המלך צ'ארלס השלישי

  • הטקס יתקיים ביום שבת ה – 6 במאי.
  • שעת תחילת הטקס צפויה להיות ב – 13:00, אך השידורים יתחילו קודם לכן.
  • משך הטקס הוא שעה.
  • בשעה 15:15 המלך והמלכה צפויים להופיע במרפסת עם שאר בני משפחת המלוכה.
  • הנסיך הארי יגיע לטקס אך אשתו תיעדר.
  • לאירוע הוזמנו כ – 2000 מוזמנים.
  • במהלך היום עצמו וביומיים שלאחר מכן יתקיימו חגיגות ברחבי כל הממלכה המאוחדת.
  • השמן שבו ימשחו את המלך מגיע מירושלים.
  • השידור באנגליה יועבר ב – BBC.

חשוב לדעת כי הצפי הוא שבמהלך הטקס רחובות מרכז לונדון יהיו סגורים ועמוסים מאוד באנשים. למעשה, שלושת הימים של ההכתרה צפויים להיות שונים במהותם משאר ימות השנה בלונדון, כך למשל חנויות רבות יהיו סגורות ויהיו הרבה אירועים מיוחדים בכל לונדון והמדינה. שווה לחפש אירועים מיוחדים ולצאת לחגוג כיוון שמדובר על אירוע של פעם באף פעם ואם אתם כבר בעיר שווה לכם לקחת חלק בו.

להזמנת נסיעות משדות התעופה בלונדון לבית המלון – שלחו לנו וואטסאפ.